Nadační fond rozdělí peníze, chystá sérii charitativních akcí
Datum: 16. 9. 2015

10. 9 2013 | Autor:Jiří Drozdík

Karlovarský kraj – Už v sobotu se ve Stříbrné uskuteční benefiční akce Srdce slabším

 

Nadační fond Ještěřice připravuje sérii benefičních akcí. Díky výtěžkům z nich pak opět rozdělí peníze tam, kde je to zapotřebí. Už v sobotu se ve Stříbrné na prostranství u Márty uskuteční akce Srdce slabším. Pořadatelé ji pojali opravdu originálně, a to v duchu amatérského divadla. „Ještěřice a dobrovolní pomocníci sehrají hodně, ale opravdu hodně alternativně zpracovanou pohádku o Sněhurce a trpaslících, přičemž do děje pohádky budou vtaženi i samotní diváci, zejména ti handicapovaní,“ přiblížila předsedkyně Nadačního fondu Ještěřice Miluška Merklová. Program bude doslova nabitý a spojený s charitativním prodejem a dražbou. Vstupné je symbolických 50 korun.

Součástí Srdce slabším bude i koncert oblíbené kraslické skupiny 3J. „Do konce roku nás čeká celá řada dalších zajímavých akcí. Tak doufáme, že nás lidé přijdou podpořit,“ poznamenala Merklová.
Už 19. září se pro Ještěřici uskuteční v Rock Klub Pizza Pub v Karlových Varech koncert kapely Meat Mincer. Jde o další počin fondu z cyklu S Ještěřicí za kulturou. Začátek je v 19 hodin. Ve středu 23. září se od 19 hodin v karlovarském Hudebním klubu Irská bude konat divadelní představení sokolovského souboru Divadlo bez zákulisí. Ještěřice tak navíc oslaví i první rok své existence. „V říjnu plánujeme opět v Hudebním klubu Irská koncert kraslické zpěvačky Lucie Šebkové. Na zimu pak připravujeme sérii vánočních koncertů, které loni sklidily velký úspěch. Konat se budou na Bublavě, v Jindřichovicích nebo ve Stříbrné. Jde již o druhou sérii benefičních vánočních koncertů, tentokrát s úžasnými zpěvačkami a jejich dětskými hosty pod vedením Zlaty Selinger a za laskavé pomoci ZUŠ Kraslice, místního pana faráře a jednotlivých obcí.“ Otálet nebude Ještěřice ani přímo na Štědrý den. To se odpoledne na náměstí bude konat vůbec první Charitativní vánoční běh. „Uspořádáme vánočně laděný dopolední výklus pro všechny, kdo si chtějí užívat štědrodenní atmosféry bez stresu,“ doplnila.

Nadační fond kromě příprav benefičních akcí také vyhlásí v pořadí druhou výzvu, kdy Ještěřice tentokrát rozdělí 32 tisíc korun. Výzvy mohou lidé posílat od 23. září, a to celý měsíc. Ještěřice je přitom připravená podpořit postižené a sociálně či zdravotně znevýhodněné osoby a jejich rodiny z Karlovarského kraje, které potřebují speciální zdravotní nebo sociální služby.

Při první výzvě rozdělil nadační fond zhruba 20 tisíc korun. Přispěl například matce z Kraslic, jejímuž dítěti byla diagnostikována porucha autistického spektra a kterému je potřeba pořizovat nákladné pomůcky pro rozvoj komunikace a podporu vzdělávání. Další příspěvek obdržela maminka samoživitelka z Nejdku, která neměla dostatek finančních prostředků na úhradu synova školního výletu a letního tábora. Peníze putovaly i do občanského sdružení Denní centrum Mateřídouška v Chodově, a to na rekonstrukci a modernizaci snoezelenové místnosti, která slouží k relaxaci, uklidnění či aktivizaci klientů.

PROGRAM:

14:00 Úvodní tanec jedových jablek
14:03 Zahájení
14:05 Představení – Denní centrum Mateřídouška
15:00 Vystoupení taneční skupiny Country tance, Karlovy Vary
15:30 Pohádka o Sněhurce a trpaslících, včetně všech soutěží
16:15 Závěrečný tanec a ocenění soutěžících
16:25 Dražba
16:45 Předání Stříbrné sbírky, poděkování, ukončení
17:00 Vystoupení kapely 3J a jejích hostů

Vložila: Sara S., září 2015
Zdroj:karlovarsky.denik.cz

Další články

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Řadu probdělých nocí po narození dítěte zná většina rodičů. Americké a britské rodiny našly způsob, jak nevyspalým matkám a otcům pomoci. Mají-li na to prostředky, najímají si noční chůvy. Jejich úkolem je během noci dítě nakrmit, přebalit a rodiče nechat vyspat.​.​...