Autistické, 9leté, dívce se posmívali, že je „divná“. Ale měla vyšší IQ než Albert Einstein a Stephen Hawking
Datum: 9. 5. 2023

Dívka má IQ 162, což je vyšší hodnota než u geniálních myslí jako Albert Einstein nebo Stephen Hawking, jejichž IQ bylo odhadováno na 160.

Adhara Pérez je devítiletá mexická dívka s nadprůměrnou inteligencí. Dívka studuje na univerzitě a pyšní se IQ vyšším než Albert Einstein nebo Stephen Hawking. Její cesta však nebyla snadná. Když byly dívce tři roky, byl jí diagnostikován Aspergerův syndrom, který je součástí autistického spektra a ovlivňuje sociální interakci a verbální i neverbální komunikaci. Lidé s touto poruchou se vyznačují tzv. rigidním myšlením – nerozumí metaforám ani dvojsmyslům.  Více zde.

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.