Autistické, 9leté, dívce se posmívali, že je „divná“. Ale měla vyšší IQ než Albert Einstein a Stephen Hawking
Datum: 9. 5. 2023

Dívka má IQ 162, což je vyšší hodnota než u geniálních myslí jako Albert Einstein nebo Stephen Hawking, jejichž IQ bylo odhadováno na 160.

Adhara Pérez je devítiletá mexická dívka s nadprůměrnou inteligencí. Dívka studuje na univerzitě a pyšní se IQ vyšším než Albert Einstein nebo Stephen Hawking. Její cesta však nebyla snadná. Když byly dívce tři roky, byl jí diagnostikován Aspergerův syndrom, který je součástí autistického spektra a ovlivňuje sociální interakci a verbální i neverbální komunikaci. Lidé s touto poruchou se vyznačují tzv. rigidním myšlením – nerozumí metaforám ani dvojsmyslům.  Více zde.

Další články

Poradenství a terapie pro děti

Poradenství a terapie pro děti

Nabízíme vám porozumění, respekt a zájem pomoci vám spravit to, co nefunguje nebo přestalo fungovat ve výchově, či v nastavení osobnosti a tělesných projevů dítěte.​ Více zde.

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Rodičovský vyměřovací základ. Tento navrhovaný prvek důchodové reformy, kterou minulý týden představil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, by znamenal revoluci ve starobním zabezpečení pečujících osob.​ Více zde.