Už odmala byl jiný než ostatní děti. Na základní škole poznal, co je to šikana, má za sebou ke dvaceti pokusům o sebevraždu. Důvod svých depresí a původce negativních myšlenek se běžec Jiří Pavel Češka dozvěděl až ve svých sedmnácti letech: je jím Aspergerův syndrom, jedna z poruch autistického spektra.
„Asi jsem našel smysl života. Našel jsem zodpovědnost, že dělám něco, co nevidím moc u jiných lidí. Internet je plný článků, ale většinou je autismus popisován zvenčí, ale já té poruše dokážu přiřadit tvář člověka, který je na svůj věk asi i úspěšný,“ říká. „Mám možnost ukázat, že nejsem kluk, který je pořád jen zalezlý ve svém pokoji, věnuje se třeba IT a jede jenom jedničky a nuly, nebo člověk, který je závislý na pomoci svého okolí. Že jezdím metrem, chodím do školy, sportuju a mám kamarády.“
Více zde.
Co je psychická odolnost
Text o psychické odolnosti a výchově dítěte je určen všem, kdo se nějakým způsobem podílejí na výchově dětí, tedy rodičům, vychovatelům, učitelům, prarodičům, chůvám a podobně. Pokud čtete tento článek, je vaším velkým přáním a motivem vychovat dítě tak, aby bylo v...