POZVÁNKA: Setkání Táta a autismus
Datum: 7. 11. 2014

Zveme tatínky a muže, kteří vychovávají dítě s PAS na setkání Táta a autismus vedené psychologem Přemyslem Mikolášem. Setkání se uskuteční v sobotu 13. 12. 2014 od  13.00 – 15.30 h, Vyšehradská 49, Praha.

Přihlášky na kurzy@cta.cz, telefon: 733 612 179

Muži nejsou osvobozeni od nároků, které na ně klade výchova dětí s autismem. V průměrné rodině do jisté míry uniknou každodenním starostem, protože velkou část dne tráví v zaměstnání. Práce zajistí mužům svobodu, která je pro ženy v domácnosti nedostupná, a muži tak získávají alternativní zdroj životní síly. Nicméně i oni sdílí se svými ženami pocit frustrace, ztráty, viny a vzteku, i když své emoce mohou dávat mnohem méně najevo. Často mají starost o své ženy, jsou stresováni zvýšenými finančními nároky své rodiny, vyplývajícími ze speciálních potřeb dítěte s autismem. Ženy často svému muži nenechávají dostatek prostoru v péči o dítě s PAS. Muži mohou být takto ve vztahu k dítěti znevýhodněni.

Chlapské setkání neplní úlohu skupinové terapie, ale vzájemné podpory, která je důležitou součástí péče o rodiny dětí s autismem. V atmosféře vzájemné emocionální podpory a bezpečí si můžeme vzájemně vyměňovat informace, zkušenosti i dovednosti v péči o své ženy, sebe sama, děti s autismem i jejich sourozence.

Cena: 200,- Kč 

Přihlášky posílejte na kurzy@terapieautismu.com

Místo: Centrum Terapie Autismu,Vyšehradská 49, Praha (v případě většího zájmu bude upřesněno)

Facebook:  https://www.facebook.com/events/749408071795996/

Další články

Přehlížená holka

Přehlížená holka

Eloise je energická a zajímavá dívka, která do Toryina života vstoupí poněkud nečekaně. Má za sebou řadu náročných životních peripetií, na dvanáctileté děvče toho prožila opravdu hodně. Zvládat různá zklamání a traumata jí pomáhá její bohatý vnitřní život, imaginární...

Petice proti předsudečnému násilí

Petice proti předsudečnému násilí

v předešlých dnech byla spuštěna kampaň, která upozorňuje na potřebu změny trestního zákoníku. Kvůli chybě v zákoně nejsou chráněni lidé napadení kvůli zdravotnímu postižení, sexuální orientaci či pohlaví. Kampaň je součástí projektu Právem proti předsudkům, jedním z...