POZVÁNKA: Setkání Táta a autismus
Datum: 7. 11. 2014

Zveme tatínky a muže, kteří vychovávají dítě s PAS na setkání Táta a autismus vedené psychologem Přemyslem Mikolášem. Setkání se uskuteční v sobotu 13. 12. 2014 od  13.00 – 15.30 h, Vyšehradská 49, Praha.

Přihlášky na kurzy@cta.cz, telefon: 733 612 179

Muži nejsou osvobozeni od nároků, které na ně klade výchova dětí s autismem. V průměrné rodině do jisté míry uniknou každodenním starostem, protože velkou část dne tráví v zaměstnání. Práce zajistí mužům svobodu, která je pro ženy v domácnosti nedostupná, a muži tak získávají alternativní zdroj životní síly. Nicméně i oni sdílí se svými ženami pocit frustrace, ztráty, viny a vzteku, i když své emoce mohou dávat mnohem méně najevo. Často mají starost o své ženy, jsou stresováni zvýšenými finančními nároky své rodiny, vyplývajícími ze speciálních potřeb dítěte s autismem. Ženy často svému muži nenechávají dostatek prostoru v péči o dítě s PAS. Muži mohou být takto ve vztahu k dítěti znevýhodněni.

Chlapské setkání neplní úlohu skupinové terapie, ale vzájemné podpory, která je důležitou součástí péče o rodiny dětí s autismem. V atmosféře vzájemné emocionální podpory a bezpečí si můžeme vzájemně vyměňovat informace, zkušenosti i dovednosti v péči o své ženy, sebe sama, děti s autismem i jejich sourozence.

Cena: 200,- Kč 

Přihlášky posílejte na kurzy@terapieautismu.com

Místo: Centrum Terapie Autismu,Vyšehradská 49, Praha (v případě většího zájmu bude upřesněno)

Facebook:  https://www.facebook.com/events/749408071795996/

Další články

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí...