Posudkových lékařů je málo, říká Krása
Datum: 5. 12. 2014

Dosavadní praxe při posuzování nároku na příspěvek na péči je nepřijatelná i pro Národní radu osob se zdravotním postižením. Posudkových lékařů působí v celém Česku 450, což je podle předsedy rady Václava Krásy málo.

„V Rakousku a jiných zemích je systém takový, že zpravidla posuzuje více odborníků každý konkrétní jednotlivý případ. To znamená, že my musíme zahrnout do posuzování více odborníků, a to nejenom odborné lékaře, ale i sociální pracovníky, fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře a podobně,“ zdůrazňuje Krása.

Ministerstvo práce a sociálních věcí o problému ví, potvrzuje jeho mluvčí Petr Habáň. „Ministerstvo v této věci dlouhodobě jedná s Českou správou sociálního zabezpečení o snížení počtu kontrolních lékařských prohlídek, aby byly prováděny jen ve skutečně odůvodněných případech, což samozřejmě sníží zátěž posudkových lékařů.“

Národní rada zdravotně postižených se také chystá na začátku příštího roku žádat ministerstvo práce a sociálních věcí o zvýšení příspěvku na péči.

Více na adrese: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1429128

Další články

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Chránit své dítě je pro každého rodiče přirozené. Co když se ale potřeba ochrany zvrtne a stane se z nás úzkostlivý rodič, který neumí dát dítěti přiměřenou svobodu a okrádá jej o možnost čelit přirozenému nebezpečí života a tím si pěstovat odvahu a zdravé sebevědomí?...