Mimořádná tisková konference NRZP ČR
Datum: 9. 12. 2014

V pátek 5. prosince se v zasedací místnosti NRZP ČR (3. patro, Partyzánská 7, Praha 7) konala mimořádná tisková konference NRZP ČR. Obsahem tiskové konference bylo opakované porušování správního řádu posudkovou službou ČSSZ a odvolacích orgánů MPSV. NRZP ČR má konkrétní důkazy, že odvolací orgány MPSV nerespektují rozhodnutí soudů ve věci posuzování nároku na příspěvek na péči nebo průkaz ZTP. Dále odvolací orgány MPSV porušují ustanovení § 90 zákona č. 500/2004 Sb. Správní řad a to tak, že při odvolání zhorší situaci žadatele, což Správní řád přímo zakazuje (ochrana osob při odvolacím řízení).

Tiskové konference se zúčastnili: předseda NRZP ČR – Václava Krásy, Petra Valentová – předsedkyně rady sdružení pro PAS (sdružení pro postižené autismem), Blanka Krouzová – maminka postiženého dítěte, u kterého krajský soud již dvakrát rozhodl v jeho prospěch a Zdeněk Flanderka – poškozený rozhodnutím správních orgánů.

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...