Mimořádná tisková konference NRZP ČR
Datum: 9. 12. 2014

V pátek 5. prosince se v zasedací místnosti NRZP ČR (3. patro, Partyzánská 7, Praha 7) konala mimořádná tisková konference NRZP ČR. Obsahem tiskové konference bylo opakované porušování správního řádu posudkovou službou ČSSZ a odvolacích orgánů MPSV. NRZP ČR má konkrétní důkazy, že odvolací orgány MPSV nerespektují rozhodnutí soudů ve věci posuzování nároku na příspěvek na péči nebo průkaz ZTP. Dále odvolací orgány MPSV porušují ustanovení § 90 zákona č. 500/2004 Sb. Správní řad a to tak, že při odvolání zhorší situaci žadatele, což Správní řád přímo zakazuje (ochrana osob při odvolacím řízení).

Tiskové konference se zúčastnili: předseda NRZP ČR – Václava Krásy, Petra Valentová – předsedkyně rady sdružení pro PAS (sdružení pro postižené autismem), Blanka Krouzová – maminka postiženého dítěte, u kterého krajský soud již dvakrát rozhodl v jeho prospěch a Zdeněk Flanderka – poškozený rozhodnutím správních orgánů.

Další články

Terapie zaměřená na řešení – představení přístupu

Terapie zaměřená na řešení – představení přístupu

Terapie zaměřená na řešení (známá také jako SF terapie – solution focused therapy, či SFBT – solution focused brief therapy) je jeden z postmoderních systemických přístupů. Tento text nabídne stručné představení tohoto terapeutického směru. Více...

20. narozeniny NAUTIS

20. narozeniny NAUTIS

Národní ústav pro autismus - Nautis pořádá událost 20. narozeniny NAUTIS. Více  zde.