NESKUTEČNÉ: Napadli autistu a zmlátili ho do krve – jeho reakce, když útočníky zatkla policie, vás dostane!
Datum: 14. 7. 2015

2015-07-14

Mladý muž, trpící nemocí, které se říká Aspergerův syndrom, byl zmlácen svými vrstevníky. Proč? Zdál se jim „divný“.

Gavin Joseph žijící poblíž Illinois v USA byl napaden stejně starými teenagery, kteří ho vylákali ven a tam ho bezhlavě bili a ještě se mu posmívali, že je divný, že se všem vyhýbá a tráví většinu svého času sám.

Samozřejmě, že všichni předpokládali, že po tom, co chlapec utrpěl otřes mozku, pohmožděniny jícnu, zlomeniny na nose a ošklivé podlitiny na oku z tohoto bezcitného bití, podá na tyto tyrany obvinění. On se ale rozhodl pro něco úplně jiného.

Natočil dvacetiminutové video, které si museli výtržníci povinně poslechnout. Vypráví v něm o své nemoci – vysvětluje, co vlastně je Aspergerův syndrom, kterým trpí.

Je to porucha autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a v sociálním chování, které jsou v rozporu s celkově dobrým intelektem (u některých jedinců může být i velmi nadprůměrný) a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá bohatá, vývoj řeči není opožděn). Jedná se o celoživotní handicap.

Dospívající autistický chlapec si také přál, aby spolužáci, kterým se zdál tak odlišný, že je prý děsil, a proto mu způsobili taková ošklivá zranění, navštívili opakovaně centra, kde se lidé s podobnými postiženími setkávají, a aby je lépe poznali a pomáhali jim. Chce, aby věnovali čas tomu dozvědět se více o jeho stavu.

Gavinova maminka vypověděla, že u jejího syna byla tato porucha diagnostikována, když mu byly tři roky, a dodává, že „každodenní komunikace s lidmi, je pro něj velmi obtížná“ a znamená, že má potíže s tím „najít si a udržet si přátele. Výsledkem toho je, že se drží stranou společnosti a tráví hodně času sám – což jeho vrstevníkům připadá divné“.

Dodává, že je na svého syna velice pyšná, především na to, jak se zachoval k lidem, kteří mu tak ublížili.

Zdroj: www.style.iprima.cz

 


1163358_autista-gavin-joseph-byla-napaden-svymi-vrstevniky_image_6206ab18c0-77357-a-thug-did-this-to-a-teenage-asp-658x900-fit1163360_autista-gavin-joseph-byla-napaden-svymi-vrstevniky_image_620

Další články

Registr poskytovatelů sociálních služeb

Registr poskytovatelů sociálních služeb

On-line Registr poskytovatelů sociálních služeb, který vytvořilo a spravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky, je místem, kde si můžete udělat přehled o aktuálně nabízených možnostech a typech poskytovatelů sociální péče v České republice. Registr...

Muzikoterapie

Muzikoterapie

Prostřednictvím hudby (písní, hudebních nástrojů, melodie i rytmu) lze u jedinců s omezením pohybu (MO, SMA, DMD, poškození mozku/míchy,..) či osob se zdravotním postižením (PAS, ADD/ADHD, SPU,...) navodit základní relační účinky a také k rozvoji sluchové percepce....

Arteterapie

Arteterapie

Zatímco u muzikoterapii jde primárně určená pro navození relaxace či pro rozvoj sluchové percepce, výtvarně zaměřené terapeutické techniky rozvíjí primárně jemnou motoriku jedince. Právě z uvedeného důvodu nalézá velkou oblibu v oblasti využití právě u jedinců s...