MÁMa TO má JINAK aneb odlehčovací služby pro rodiče dětí s PAS
Datum: 15. 7. 2015

2015-07-15

z pasti

V Rodinném integračním centru v pardubických Polabinách působí od ledna letošního roku také centrum pro autismus s názvem Z PASti.

„Rodinné integrační centrum tak reaguje na potřebnost rozšíření služeb pro děti s autistickým spektrem. Počítá s tím i náš Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb, a proto Pardubický kraj podporuje tuto službu také finančně, a to jak z  dotací, tak i grantů z krajského rozpočtu,“ řekl radní pro oblast sociálních věcí a neziskového sektoru Pavel Šotola

Centrum pro autismus Z PASti poskytuje dvě sociální služby, a to ranou péči pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra (dále PAS) ve věku 1 až 7 let a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi s PAS ve věku 8 až 18 let. Vedle těchto služeb umožňuje rodinám z Pardubického kraje navštěvovat další doplňkové aktivity jako canisterapii, muzikoterapii, arteterapii, doprovázení a péči o dítě nebo integrační aktivity. Velmi oblíbené a žádané jsou rodičovské, mužské a sourozenecké skupiny, aktivity pro rodiny s dětmi Autínek a Autík a kroužky pro děti, takzvané Áčko.

„Centrum se v tuto chvíli zaměřuje nejvíce na vzdělávání pracovníků v nových metodách, na profesní rozvoj, na odbornost, která je ruku v ruce s lidskými kvalitami zárukou kvalitně poskytovaných služeb. Důležitá je pro pracovníky včasná a komplexní pomoc rodinám s dětmi s PAS, osvěta a podpora akcí zaměřených na porozumění problematiky autismu,“ uvedla ředitelka občanského sdružení Rodinné Integrační Centrum Hana Janiková.

Ze zdroje:www.pardubickykraj.cz

Pozvánka-MÁMa TO má JINAK i-page-001

 

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.