MÁMa TO má JINAK aneb odlehčovací služby pro rodiče dětí s PAS
Datum: 15. 7. 2015

2015-07-15

z pasti

V Rodinném integračním centru v pardubických Polabinách působí od ledna letošního roku také centrum pro autismus s názvem Z PASti.

„Rodinné integrační centrum tak reaguje na potřebnost rozšíření služeb pro děti s autistickým spektrem. Počítá s tím i náš Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb, a proto Pardubický kraj podporuje tuto službu také finančně, a to jak z  dotací, tak i grantů z krajského rozpočtu,“ řekl radní pro oblast sociálních věcí a neziskového sektoru Pavel Šotola

Centrum pro autismus Z PASti poskytuje dvě sociální služby, a to ranou péči pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra (dále PAS) ve věku 1 až 7 let a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi s PAS ve věku 8 až 18 let. Vedle těchto služeb umožňuje rodinám z Pardubického kraje navštěvovat další doplňkové aktivity jako canisterapii, muzikoterapii, arteterapii, doprovázení a péči o dítě nebo integrační aktivity. Velmi oblíbené a žádané jsou rodičovské, mužské a sourozenecké skupiny, aktivity pro rodiny s dětmi Autínek a Autík a kroužky pro děti, takzvané Áčko.

„Centrum se v tuto chvíli zaměřuje nejvíce na vzdělávání pracovníků v nových metodách, na profesní rozvoj, na odbornost, která je ruku v ruce s lidskými kvalitami zárukou kvalitně poskytovaných služeb. Důležitá je pro pracovníky včasná a komplexní pomoc rodinám s dětmi s PAS, osvěta a podpora akcí zaměřených na porozumění problematiky autismu,“ uvedla ředitelka občanského sdružení Rodinné Integrační Centrum Hana Janiková.

Ze zdroje:www.pardubickykraj.cz

Pozvánka-MÁMa TO má JINAK i-page-001

 

Další články

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí...