MÁMa TO má JINAK aneb odlehčovací služby pro rodiče dětí s PAS
Datum: 15. 7. 2015

2015-07-15

z pasti

V Rodinném integračním centru v pardubických Polabinách působí od ledna letošního roku také centrum pro autismus s názvem Z PASti.

„Rodinné integrační centrum tak reaguje na potřebnost rozšíření služeb pro děti s autistickým spektrem. Počítá s tím i náš Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb, a proto Pardubický kraj podporuje tuto službu také finančně, a to jak z  dotací, tak i grantů z krajského rozpočtu,“ řekl radní pro oblast sociálních věcí a neziskového sektoru Pavel Šotola

Centrum pro autismus Z PASti poskytuje dvě sociální služby, a to ranou péči pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra (dále PAS) ve věku 1 až 7 let a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi s PAS ve věku 8 až 18 let. Vedle těchto služeb umožňuje rodinám z Pardubického kraje navštěvovat další doplňkové aktivity jako canisterapii, muzikoterapii, arteterapii, doprovázení a péči o dítě nebo integrační aktivity. Velmi oblíbené a žádané jsou rodičovské, mužské a sourozenecké skupiny, aktivity pro rodiny s dětmi Autínek a Autík a kroužky pro děti, takzvané Áčko.

„Centrum se v tuto chvíli zaměřuje nejvíce na vzdělávání pracovníků v nových metodách, na profesní rozvoj, na odbornost, která je ruku v ruce s lidskými kvalitami zárukou kvalitně poskytovaných služeb. Důležitá je pro pracovníky včasná a komplexní pomoc rodinám s dětmi s PAS, osvěta a podpora akcí zaměřených na porozumění problematiky autismu,“ uvedla ředitelka občanského sdružení Rodinné Integrační Centrum Hana Janiková.

Ze zdroje:www.pardubickykraj.cz

Pozvánka-MÁMa TO má JINAK i-page-001

 

Další články

Poradenství a terapie pro děti

Poradenství a terapie pro děti

Nabízíme vám porozumění, respekt a zájem pomoci vám spravit to, co nefunguje nebo přestalo fungovat ve výchově, či v nastavení osobnosti a tělesných projevů dítěte.​ Více zde.

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Rodičovský vyměřovací základ. Tento navrhovaný prvek důchodové reformy, kterou minulý týden představil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, by znamenal revoluci ve starobním zabezpečení pečujících osob.​ Více zde.