Blog o AUTISMU
Datum: 10. 8. 2015

Jak jsem se k tomu dostal?

Od malička jsem byl divný. Nikdo se se mnou nechtěl bavit a já jsem se uchyloval k počítačovým hrám, což byl svět, kterému jsem rozuměl asi nejlépe. Nikdo nevěděl, proč mám tak neobvyklé chování. Spousta lidí mi vytýkalo spoustu mých chyb. Nejdříve jsem se strašným způsobem vymlouval na všechno možné, ale protože jsem nade vším hodně přemýšlel, začal jsem provádět, aniž bych si to plně uvědomoval, mentální trénink, o kterém se v tomto programu často zmiňuji. Tento trénink spojený s vírou a vytrvalostí pro mě dokázal udělat něco, co spousta lidí včetně odborníků považovala za nemožné. Získal jsem zpátky ztracenou empatii a cit pro rozhovory s ostatními lidmi. Jak se mi to konkrétně podařilo, popisuji v této knize na velké spoustě vlastních zkušeností i zkušeností vyčtených z knih či vysledovaných z filmů a seriálů. Zjistil jsem, že spousta lidí, přestože nemají na čele tu strašnou nálepku, mají různé drobné problémy, které se často dají vyřešit nějakou drobnou změnou. Proto jsem se rozhodl vytvořit tento program a dát tak vědět o tom, že mohu ostatním pomoct. Veškeré dotazy i připomínky směřujte na tyto stránky. Bude mi potěšením si s vámi popovídat.  Zbyněk Rybička“

Další články

Poradenství a terapie pro děti

Poradenství a terapie pro děti

Nabízíme vám porozumění, respekt a zájem pomoci vám spravit to, co nefunguje nebo přestalo fungovat ve výchově, či v nastavení osobnosti a tělesných projevů dítěte.​ Více zde.

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Rodičovský vyměřovací základ. Tento navrhovaný prvek důchodové reformy, kterou minulý týden představil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, by znamenal revoluci ve starobním zabezpečení pečujících osob.​ Více zde.