Autismus a sexualita
Datum: 17. 9. 2015

17. 9 2015 

Sex, sexualita a milostný život u osob s autismem. Jak  zacházet s touto tématikou doma, ve škole, ústavu nebo kdekoliv jinde.

„Sex, sexualita obecně a milostný život — to je jedno z témat v naší společnosti silně tabuizovaných, přestože mají zásadní vliv na fungování, podobu a vůbec přežití této civilizace. Jestliže se tato témata obecně komunikují problematicky, dvojnásob to platí u osob s autismem či jiným mentálním postižením. Najdou se lidé, kteří by nejraději těmto osobám zatajili, že sex vůbec neexistuje, fakticky by jim ale máločím jiným tak uškodili.“

Michal Roškaňuk (Vnitřkem bohatý člověk s příjemným humorem a smyslem pro detail. Úžasný rozpravěč, lehce přibližuje, osvětluje rozdílnosti našich světů a chápání informací. Sám s Aspergerovým syndromem se stal terapeutem autistů i jejich rodičů. Svou odvahou i odhodláním informovat a osvětlovat, plně zapadá do filozofie našeho projektu. Je  odborník, nezávislý poradce, lektor a předseda občanského sdružení Adventor.org)

Přijďte si poslechnout, besedovat o tom, jak u osob s autismem zacházet s touto tématikou doma, ve škole, v ústavu nebo kdekoli jinde. Nebo i uslyšet kolik i my neautisté máme citlivostí a jak je rafinovaně kryjeme.

Registrovat na akci se můžete zde.

Autismus a sexualita

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložila: Š.Rosen, září 2015
Zdroj:www.muzes.info

Další články

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Řadu probdělých nocí po narození dítěte zná většina rodičů. Americké a britské rodiny našly způsob, jak nevyspalým matkám a otcům pomoci. Mají-li na to prostředky, najímají si noční chůvy. Jejich úkolem je během noci dítě nakrmit, přebalit a rodiče nechat vyspat.​.​...