Autistická loutka: Seriál Sezame, otevři se bude mít ojedinělou postavičku
Datum: 28. 10. 2015

22.10. 2015 | Autor: shp

 

 

Populární dětský seriál Sezame, otevři se, v němž vystupují známí Mupeti a který se vysílal i v Česku, se dočká nové a velmi zajímavé postavy. Julia je totiž autista! Tvůrci chtějí jejím zařazením vyvolat empatii vůči postiženým v těch nejmenších divácích.

Elmo, Kermit, Piggy a další loutky se dočkají nové kamarádky, která bude odlišná než oni. Ale i když je Julia jiná, ukáže všem, že má stejně jako oni srdce plné lásky.

„Chceme, aby rodiče a děti pochopili, že autismus není nepříjemným tématem. Chceme vytvořit větší povědomí a empatii,“ prohlásila jedna z tvůrkyň pořadu Sherrie Westin.

„Naším cílem je poukázat na to, co všechny děti spojuje, ne poukazovat na rozdíly. Děti s autismem si rády hrají a jsou kamarády ve větší partě,“ dodala doktorka Jeanette Betancourt, která na tvorbě seriálu spolupracuje.

Vložila: Š.Rosen, 28. říjen 2015
Zdroj:  www.blesk.cz

Další články

Nauč se učit! – PUBLIKACE

Nauč se učit! – PUBLIKACE

Pracovní sešit cílený na předškolní děti, který vychází z nejnovějších poznatků neurovědy a má za cíl pomoci dětem se naučit, jak se správně učit. Hravou formou v dětech probouzí zájem o učení, upevňuje základní jazykové a matematické dovednosti, orientaci v prostoru,...