Autistická loutka: Seriál Sezame, otevři se bude mít ojedinělou postavičku
Datum: 28. 10. 2015

22.10. 2015 | Autor: shp

 

 

Populární dětský seriál Sezame, otevři se, v němž vystupují známí Mupeti a který se vysílal i v Česku, se dočká nové a velmi zajímavé postavy. Julia je totiž autista! Tvůrci chtějí jejím zařazením vyvolat empatii vůči postiženým v těch nejmenších divácích.

Elmo, Kermit, Piggy a další loutky se dočkají nové kamarádky, která bude odlišná než oni. Ale i když je Julia jiná, ukáže všem, že má stejně jako oni srdce plné lásky.

„Chceme, aby rodiče a děti pochopili, že autismus není nepříjemným tématem. Chceme vytvořit větší povědomí a empatii,“ prohlásila jedna z tvůrkyň pořadu Sherrie Westin.

„Naším cílem je poukázat na to, co všechny děti spojuje, ne poukazovat na rozdíly. Děti s autismem si rády hrají a jsou kamarády ve větší partě,“ dodala doktorka Jeanette Betancourt, která na tvorbě seriálu spolupracuje.

Vložila: Š.Rosen, 28. říjen 2015
Zdroj:  www.blesk.cz

Další články

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Nedávno šel do kin jejich neobvyklý film Spolu, který vypráví o návratu dospělé dcery do rodiny, kde hlavní postavou je “desetiletý chlapec” zajatý v dospělém těle. Film natočený podle úspěšné hry italsko-francouzského herce a dramatika Fabia Marry, má velmi příznivé...

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film je příběhem matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. Film vznikl podle úspěšné divadelní hry Fabio Marry. V hlavních rolích Veronika Žilková, Štěpán Kozub a Kamila...