Autistická loutka: Seriál Sezame, otevři se bude mít ojedinělou postavičku
Datum: 28. 10. 2015

22.10. 2015 | Autor: shp

 

 

Populární dětský seriál Sezame, otevři se, v němž vystupují známí Mupeti a který se vysílal i v Česku, se dočká nové a velmi zajímavé postavy. Julia je totiž autista! Tvůrci chtějí jejím zařazením vyvolat empatii vůči postiženým v těch nejmenších divácích.

Elmo, Kermit, Piggy a další loutky se dočkají nové kamarádky, která bude odlišná než oni. Ale i když je Julia jiná, ukáže všem, že má stejně jako oni srdce plné lásky.

„Chceme, aby rodiče a děti pochopili, že autismus není nepříjemným tématem. Chceme vytvořit větší povědomí a empatii,“ prohlásila jedna z tvůrkyň pořadu Sherrie Westin.

„Naším cílem je poukázat na to, co všechny děti spojuje, ne poukazovat na rozdíly. Děti s autismem si rády hrají a jsou kamarády ve větší partě,“ dodala doktorka Jeanette Betancourt, která na tvorbě seriálu spolupracuje.

Vložila: Š.Rosen, 28. říjen 2015
Zdroj:  www.blesk.cz

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...