Severský filmový podzim začíná
Datum: 2. 11. 2015

31.10. 2015 | Autor: Deník

Litoměřice – V pondělí 2. listopadu vypukne v litoměřickém kině Máj 6. ročník filmové přehlídky Severský filmový podzim. Jak název napovídá, promítané snímky pocházejí ze zemí na sever od nás, z Dánska, Norska, Finska nebo Švédska. Na programu kina budou po celý listopad.

Jako první diváci uvidí film Simonův vesmír o chlapci s aspergerovým syndromem. Den nato kino uvede snímek Jsem tvá o svobodné matce pákistánského původu, jež se svým synem žije v Oslu a celý život hledá pravou lásku. Ve čtvrtek 5. listopadu lidé uvidí drama Ten, koho miluješ.

Další na pořadu budou filmy Nikdy neotírej slzy bez rukavic, Havaj, Oslo, Povídky ze Stockholmu, Neviditelní, Lovemilla, V Polynésii jsou lidojedi a Doma je doma.

Rezervace na www.mkz-ltm.cz.

šimonn

Více o filmu Simonův vesmír najdete zde.

Vložila: Sara S., 2. listopad 2015
Zdroj: www.litomericky.denik.cz

Další články

Portál Pasparťák

Portál Pasparťák

SVP online je ucelený zdroj vzdělávacích aplikací, které jsou určeny pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Celkem deset zdarma dostupných aplikací se zaměřuje na pět speciálních vzdělávacích potřeb - specifické poruchy učení, porucha autistického...

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Jak funguje škola, kde nejsou tradiční předměty ani pětačtyřicetiminutovky? Jiří Havelka provází sérií o tom, co čeká děti v současných školách. Více zde.

Společné vzdělávání

Společné vzdělávání

Vzdělávání žáků se SVP je zajímavou součástí českého vzdělávacího systému, neboť z dřívější výjimky, tj. ojedinělé integrace žáků se zdravotním postižením v běžných školách, se stalo pravidlo. Běžné mateřské, základní či střední školy dnes navštěvují již desítky tisíc...