Severský filmový podzim začíná
Datum: 2. 11. 2015

31.10. 2015 | Autor: Deník

Litoměřice – V pondělí 2. listopadu vypukne v litoměřickém kině Máj 6. ročník filmové přehlídky Severský filmový podzim. Jak název napovídá, promítané snímky pocházejí ze zemí na sever od nás, z Dánska, Norska, Finska nebo Švédska. Na programu kina budou po celý listopad.

Jako první diváci uvidí film Simonův vesmír o chlapci s aspergerovým syndromem. Den nato kino uvede snímek Jsem tvá o svobodné matce pákistánského původu, jež se svým synem žije v Oslu a celý život hledá pravou lásku. Ve čtvrtek 5. listopadu lidé uvidí drama Ten, koho miluješ.

Další na pořadu budou filmy Nikdy neotírej slzy bez rukavic, Havaj, Oslo, Povídky ze Stockholmu, Neviditelní, Lovemilla, V Polynésii jsou lidojedi a Doma je doma.

Rezervace na www.mkz-ltm.cz.

šimonn

Více o filmu Simonův vesmír najdete zde.

Vložila: Sara S., 2. listopad 2015
Zdroj: www.litomericky.denik.cz

Další články

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Nedávno šel do kin jejich neobvyklý film Spolu, který vypráví o návratu dospělé dcery do rodiny, kde hlavní postavou je “desetiletý chlapec” zajatý v dospělém těle. Film natočený podle úspěšné hry italsko-francouzského herce a dramatika Fabia Marry, má velmi příznivé...

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film je příběhem matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. Film vznikl podle úspěšné divadelní hry Fabio Marry. V hlavních rolích Veronika Žilková, Štěpán Kozub a Kamila...