Festival 3Kino
Datum: 5. 11. 2015

5.11. 2015 | Autor: Lidovky

3_kino_banner_660x100_2x

Co se točí u sousedů? Festival 3Kino uvede filmy z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska

Celkem 25 filmů, dva workshopy a 16 hostů nabídne 2. ročník Mezinárodního filmového festivalu 3Kino, který se uskuteční od 5. do 8. listopadu v pražském kině Atlas. Přehlídku, která se zaměřuje na současný polský, slovenský, český a maďarský film, zahájí romantické drama o síle lásky Chemo polského režiséra Bartosze Prokopowicze.

Vstupné na jednotlivé projekce činí symbolických 30 korun.

„Přehlídka vychází ze spojení kinematografie čtyř zemí visegrádské koalice. Její hvězdou bude polský herec Eryk Lubos, oceněný na MFF v Karlových Varech v roce 2012 Cenou za nejlepší mužský herecký výkon v dramatu Zabít bobra. V Praze uvede tři filmy a bude debatovat s diváky,“ řekla mluvčí přehlídky Alice Aronová.

Podle ní přijede i delegace k polskému filmu Tam, kde svítí slunce a slovenský režisér celovečerního dokumentu Tak daleko, tak blízko Jaro Vojtek. Z českých hostů to bude delegace k filmům Takovej barevnej vocas letící komety režiséra Václava Kučery a Třetí poločas, který v makedonsko-české koprodukci natočil Darko Mitrevski.

Lahůdkou pro diváky bude retro večer nazvaný Film, na který se stála fronta. Letošní ročník představí kultovní polskou komedii Fotbalový pokerz roku 1989 režiséra Janusze Zaorského.V programu se objeví i další koprodukční díla české kinematografie – rumunské drama Aferim! Život v akvárku natočený ve spolupráci s Islandem.

Novinkou oproti loňskému ročníku budou dva workshopy. První z nich představí mnohovrstevnatou tvorbu renomovaného režiséra Lecha Majewského. Druhý bude následovat po projekci snímku Přímý přenos slovenské filmařky Zuzany Piussi a bude se věnovat tématu zobrazenému na plátně – sociálnímu systému a práv dětí.

Více o filmu Tak daleko, tak blízko najdete zde

Vložila: Sara S., 5. listopad 2015
Zdroj:
www.lidovky.cz

Další články

Terapie zaměřená na řešení – představení přístupu

Terapie zaměřená na řešení – představení přístupu

Terapie zaměřená na řešení (známá také jako SF terapie – solution focused therapy, či SFBT – solution focused brief therapy) je jeden z postmoderních systemických přístupů. Tento text nabídne stručné představení tohoto terapeutického směru. Více...

20. narozeniny NAUTIS

20. narozeniny NAUTIS

Národní ústav pro autismus - Nautis pořádá událost 20. narozeniny NAUTIS. Více  zde.