Workshop Jim Wilson 2016 – Praha, Brno
Datum: 11. 12. 2015

11.12.2015 | Autor: Narativ

Humanizující praxe: Kreativita a pospolitost v práci s dětmi, jejich rodinami a zapojenými službami.

Dialog nemůže existovat bez pokory.“ (Paulo Freire)

„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ (Václav Havel)

 

WilsonV rámci workshopu budou prezentovány a diskutovány ideje a konkrétní postupy, které mohou naši praxi obohatit o tvůrčí možnosti spolupráce s rodinami, dětmi a dalšími odborníky. Kreativita je společným úsilím a „živost“ je jak předpokladem, tak výsledkem, účinné terapie.

Na Jimově workshopu budete mít příležitost:

  • obohatit repertoár dovedností v oblasti práce s rodinami a rodinné terapie zaměřené na děti
  • rozšířit svůj osobní styl coby pomáhajícího pracovníka / terapeuta
  • získat teoretickou a filozofickou orientaci, která pomůže udržovat praxi živou!

O Jimu Wilsonovi:

Jim pracoval jako konzultant a rodinný terapeut v Child and Family Psychological Health Service, Gwent, South Wales a v Oxeas NHS Foundation Trust Greenwich, London. Je současně nezávislým systemickým psychoterapeutem, trenérem a konzultantem v Health and Social Care Services v Británii a v Evropě. Působil jako vedoucí The Family Institute v Cardiff (1987-2001) a vedoucí Centre for Child Focused Practice v Institute of Family Therapy London (2001-2005). Je zakládajícím členem Open Network for Dialogical Practices.

Jeho knihy a akademické publikace:

Reflektují Jimův postoj „vážného hraní si“ („serious play“), nahlížejícího praxi jako proces humanizace, zabarvený hlubokou důvěrou v lidi a jejich tvořivé síly (též Freire, 1970).

  • A social relational critique of the biomedical definition and treatment of ADHD; ethical practical and political implications (Journal of Family Therapy, květen 2013 )
  • Family Therapy as a Process of Humanisation; The contribution and creativity of Dialogism (Australian and New Zealand Journal of Family Therapy, 36, s. 6-19, 2015)
  • The Performance of Practice; Enhancing the Repertoire of Therapy with Children and Their Families (Karnac 2007)
  • Child Focused Practice: a collaborative systemic approach (Karnac 1998)

Praha 17.2. 2016

Časový rozvrh: středa 9:30 – 18:00 Seminář založený na supervizní práci a kazuistických ukázkách. Základní představení vlastního přístupu. Počet účastníků omezen na 15.

Místo konání: výcvikové středisko ISZ-MC, Máchova 7

Cena: 1.500,- Kč (1200,- Kč při platbě do 10.12.2015)

přihlášky (pouze Praha) viz. formulář níže

Brno 19. – 20. 2. 2016

Časový rozvrh: pátek 9:30 – 18:00, sobota 9:00 – 17:00 Workshop je koncipován prakticky: konkrétní ukázky práce, nácviky, supervizní konzultace, výklad i kreativní dialogické formáty.

Místo konání: Otevřená zahrada, Údolní 33

Cena: 2.200,- Kč (1.900,- při platbě do 10.12.2015) přihlášky, info (pouze Brno): www.narativ.cz, info@narativ.cz.


OMEZENÁ KAPACITA WORKSHOPU.
Tlumočení z angličtiny do češtiny bude zajištěno.

Další informace:
V případě dotazů nebo připomínek se na nás neváhejte obrátit: info@narativ.cz nebo 774 844 685.

Storno podmínky: Při odhlášení se méně než 14 dní před workshopem bude vráceno 50% uhrazené částky; méně než 5 dní je již bez kompenzace.

Ke stažení: Jim_Wilson_leták

Vložila: Sara S.
Zdroj: www.narativ.cz

Další články

Dramaterapie

Dramaterapie

Terapie využívajících divadelních prostředků k ovlivnění nežádoucího chování, k budování morálních návykům či k nácviku nových dovedností. U dětí s těžšími formami omezení hybnosti především v oblasti HK lze využít pasivní formu pozorování divadelního představení...

Snozelen

Snozelen

Snozelen patří mezi nejvyužívanější terapeutickou techniku, jež bývá součástí speciálních MŠ i ZŠ u jedinců s nejrůznějšími typy zdravotního postižení (zejména u jedinců s kombinovanými vadami). Uváděná technika využívá klidné a bezpečné prostředí (místnost) k...

ABA

ABA

Zejména u dětí s opožděným psychomotorický vývojem či u jedinců s poškozením mozku se lze setkat s výskytem nežádoucího chování již v útlém věku dítěte. K docílení žádoucích změn v oblasti chování lze využít metody aplikované behaviorální analýzy. Uváděná metoda...