Malý autista nemůže na stadion, klub udělal úžasnou věc!
Datum: 11. 2. 2016

5. 2. 2016

Osmiletý Nathan je velkým fanouškem anglického Sunderlandu, ale také trpí autismem. A právě kvůli téhle nemoci dlouho nemohl chodit svůj oblíbený klub podporovat přímo na stadion. Teď se ale všechno změnilo! Klub působící v Premier League vybudoval na stadionu speciální místnost, odkud může nadšený fanda zápasy sledovat. Tenhle příběh dojal celou Anglii.

fotbal_rodiče

Všechno to začalo v minulém roce. Rodiče Kate a Peter Shippeyovi vychovávají tři syny s autismem. Nejvíce postižený je touhle nemocí osmiletý Nathan, který má stejného koníčka jako miliony kluků v jeho věku – fotbal. Hrát ho ale nemůže a kvůli nadměrnému hluku nevydrží ani v ochozech stadionu mezi dalšími fanoušky.

Rodiče na Nathanovo naléhání svého syna jednou na fotbal na tribuny vzali, ale byla to chyba. Hluk stadionu absolutně nesnesl. Nic nepomáhalo. Rodiče to pochopitelně mrzelo, proto spustili na internetu kampaň a zároveň poprosili klub, aby v útrobách stadionu zřídil speciální místnost, odkud by mohl Nathan a další lidé s autismem nebo jinými sluchovými a smyslovými postiženími zápasy sledovat. Osloveným klubem byl pochopitelně Sunderland, Nathanův milovaný klub.

Klub výzvu vyslyšel a rodičům vyšel vstříc. A stojí to za to! Nejen, že je místnost speciálně odhlučněna, ale najdete v ní i speciální pomůcky, které mají na Nathana a podobně nemocné pozitivní vliv. Před vstupem vidí na zdi název nové místnosti: „The Nathan Shippey Sensory Room.“

Fotbal

Není divu, že když rodinka zavítala do speciální části stadionu poprvé, všichni byli nadšení. Zejména Nathan. „Je to naprosto neuvěřitelné,“řekla Nathanova matka Kate pro BBC. „Je nadšený z toho, že může přijít a sledovat naživo svůj oblíbený tým. Tenhle den mění život našírodiny. Věřím, že to pomůže i dalším rodinám,“ dodala Kate.

fotbal_místnost

Rodina navíc doufá, že prvním krokem Sunderlandu se budou inspirovat i další anglické kluby. Jde určitě o dobrou a prospěšnou věc.

Zdroj:http://sport.tn.nova.cz/

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.