Mateřská škola v Zaječí podala ženě s autistickou dcerou pomocnou ruku
Datum: 11. 2. 2016

3. 2. 2016 | Autor: Aneta Beránková

Zaječí, Milovice – Vděk a částečně také úlevu pociťuje Martina Podrazilová z Milovic. U jednoho z jejích pěti dětí, čtyřleté dcery Barbory, je podezření na poruchu autistického spektra. Přesto, že autistické děti vyžadují důslednější pozornost, mateřská škola v Zaječí, kterou dívka navštěvuje, se k rodině neotočila zády. Naopak.
MŠ

Barbora šla do školky zároveň se sestrou Eliškou, které v té době byly teprve dva roky. „Už to byl první moment, kdy jsem si uvědomila, jak dobrá je spolupráce s tamní ředitelkou Janou Hádlíkovou. Jednou byla asi na měsíc na záskok ve třídě, kam chodila naše Bára. A právě ona si v květnu minulého roku všimla Bářina nestandardního chování. Nevěděly jsme, zda není třeba jen silný introvert, a tak nám doporučila navštívit Pedagogické centrum v Břeclavi,“ vypráví Podrazilová.

Velký posun

Tehdy začal kolotoč vyšetření a také obavy, zda bude moct čtyřletá dívka i nadále navštěvovat školku v Zaječí. Obavy byly zbytečné. „Sama paní Hádlíková se začala zajímat, jak s těmito dětmi pracovat. V září navrhla dokonce přeřazení Báry ke starším dětem, aby změnila prostředí. Společně ještě s paní učitelkou Hanou Sedláčkovou se dceři věnují a je vidět velký posun za ty měsíce,“ chválí obě ženy Milovičanka.

Do Zaječí pozvala Podrazilová i odborníka, který jejich postupy zhodnotil na výbornou. „Stále se najdou lidé, kteří svoji práci dělají naplno. A já jim za to opravdu moc děkuji,“ dodává žena.


Zdroj:http://breclavsky.denik.cz/

Další články

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Nedávno šel do kin jejich neobvyklý film Spolu, který vypráví o návratu dospělé dcery do rodiny, kde hlavní postavou je “desetiletý chlapec” zajatý v dospělém těle. Film natočený podle úspěšné hry italsko-francouzského herce a dramatika Fabia Marry, má velmi příznivé...