Mateřská škola v Zaječí podala ženě s autistickou dcerou pomocnou ruku
Datum: 11. 2. 2016

3. 2. 2016 | Autor: Aneta Beránková

Zaječí, Milovice – Vděk a částečně také úlevu pociťuje Martina Podrazilová z Milovic. U jednoho z jejích pěti dětí, čtyřleté dcery Barbory, je podezření na poruchu autistického spektra. Přesto, že autistické děti vyžadují důslednější pozornost, mateřská škola v Zaječí, kterou dívka navštěvuje, se k rodině neotočila zády. Naopak.
MŠ

Barbora šla do školky zároveň se sestrou Eliškou, které v té době byly teprve dva roky. „Už to byl první moment, kdy jsem si uvědomila, jak dobrá je spolupráce s tamní ředitelkou Janou Hádlíkovou. Jednou byla asi na měsíc na záskok ve třídě, kam chodila naše Bára. A právě ona si v květnu minulého roku všimla Bářina nestandardního chování. Nevěděly jsme, zda není třeba jen silný introvert, a tak nám doporučila navštívit Pedagogické centrum v Břeclavi,“ vypráví Podrazilová.

Velký posun

Tehdy začal kolotoč vyšetření a také obavy, zda bude moct čtyřletá dívka i nadále navštěvovat školku v Zaječí. Obavy byly zbytečné. „Sama paní Hádlíková se začala zajímat, jak s těmito dětmi pracovat. V září navrhla dokonce přeřazení Báry ke starším dětem, aby změnila prostředí. Společně ještě s paní učitelkou Hanou Sedláčkovou se dceři věnují a je vidět velký posun za ty měsíce,“ chválí obě ženy Milovičanka.

Do Zaječí pozvala Podrazilová i odborníka, který jejich postupy zhodnotil na výbornou. „Stále se najdou lidé, kteří svoji práci dělají naplno. A já jim za to opravdu moc děkuji,“ dodává žena.


Zdroj:http://breclavsky.denik.cz/

Další články

Česko svítí modře 2023

Česko svítí modře 2023

Kampaň „Česko svítí modře“ 2023, kterou se Česká republika opět připojí k celosvětové kampani „Light It Up Blue!“, jejímž smyslem je upozornit veřejnost na existenci autismu a vyjádřit podporu lidem, kteří s touto celoživotní jinakostí žijí a také jejich rodinám, se...