Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 – záštita
Datum: 18. 2. 2016

havlováPaní Dagmar Havlová, předsedkyně Správní rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 udělila záštitu semináři „Cesta z PASti autismu pomocí ABA“, který se uskutečnil 17. února v Poslanecké sněmovně.

Situace osob s autismem a jejich rodin je v České republice dosti neutěšená, a proto je potřeba podporovat aktivity, které se o osvětu i řešení poruch autistického spektra (PAS) zasazují.

Například v zahraniční existuje ověřená vědecká metoda – aplikovaná behaviorální analýza (ABA), jež pomáhá určit autismus již v raném věku dětí a zároveň nabízí individuální terapii. Ta podstatně zvyšuje šance dětí s PAS na samostatnější až samostatný život.

V České republice je ABA terapie zatím zcela nedostupná. Paní Havlová, díky svým velkým zkušenostem, které nasbírala v době, když uváděla v život dnes tak lékaři uznávaný projekt Včasné diagnózy a prevence rakoviny tlustého střeva, věří, že chystaný seminář je jedním z důležitých kroků směřujících ke změně tohoto neútěšného stavu.

Další články

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Nedávno šel do kin jejich neobvyklý film Spolu, který vypráví o návratu dospělé dcery do rodiny, kde hlavní postavou je “desetiletý chlapec” zajatý v dospělém těle. Film natočený podle úspěšné hry italsko-francouzského herce a dramatika Fabia Marry, má velmi příznivé...

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film je příběhem matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. Film vznikl podle úspěšné divadelní hry Fabio Marry. V hlavních rolích Veronika Žilková, Štěpán Kozub a Kamila...