Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 – záštita
Datum: 18. 2. 2016

havlováPaní Dagmar Havlová, předsedkyně Správní rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 udělila záštitu semináři „Cesta z PASti autismu pomocí ABA“, který se uskutečnil 17. února v Poslanecké sněmovně.

Situace osob s autismem a jejich rodin je v České republice dosti neutěšená, a proto je potřeba podporovat aktivity, které se o osvětu i řešení poruch autistického spektra (PAS) zasazují.

Například v zahraniční existuje ověřená vědecká metoda – aplikovaná behaviorální analýza (ABA), jež pomáhá určit autismus již v raném věku dětí a zároveň nabízí individuální terapii. Ta podstatně zvyšuje šance dětí s PAS na samostatnější až samostatný život.

V České republice je ABA terapie zatím zcela nedostupná. Paní Havlová, díky svým velkým zkušenostem, které nasbírala v době, když uváděla v život dnes tak lékaři uznávaný projekt Včasné diagnózy a prevence rakoviny tlustého střeva, věří, že chystaný seminář je jedním z důležitých kroků směřujících ke změně tohoto neútěšného stavu.

Další články

Jak být trpělivějším rodičem?

Jak být trpělivějším rodičem?

Asi všichni tak nějak víme, že k dítěti je třeba přistupovat trpělivě. Ale ne vždy tu trpělivost máme. Většinou už jsme tak nastavení. Jak to změnit?  Více zde.

Šafrán jako přírodní podpora při ADHD

Šafrán jako přírodní podpora při ADHD

Dobrá zpráva pro všechny, kteří hledají, jak pomoci dětem s ADHD přírodní cestou! Nedávné studie naznačují, že extrakt z šafránu může být účinným způsobem léčby ADHD u dětí a mladých dospělých. Podle výsledků studie publikované na PubMed, krátkodobá terapie kapslemi...

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Chránit své dítě je pro každého rodiče přirozené. Co když se ale potřeba ochrany zvrtne a stane se z nás úzkostlivý rodič, který neumí dát dítěti přiměřenou svobodu a okrádá jej o možnost čelit přirozenému nebezpečí života a tím si pěstovat odvahu a zdravé sebevědomí?...