Mise naděje – film Bojovníci s traumaty, Brno
Datum: 20. 2. 2016

Aneb Jak (vy)léčit traumata lidí s autismem

Bojovníci_s_traumaty-page-001

Rádi bychom Vás pozvali na českou premiéru unikátního filmu Trauma Warriors – Bojovníci s traumaty.

Film je koncipován jako svědectví tří dospělých lidí s autismem, kteří mluví o své rodině, dětství a dospívání a především o traumatech a stresových situacích, kterým museli a musí neustále čelit. Mnoho lidí s autismem se musí vyrovnávat s nepochopením okolí a na své psychické problémy jsou často sami. Je naše chování vůči nim dostatečně citlivé? Čeho se vyvarovat a kde naopak znásobit úsilí?

Film vznikl za podpory americké organizace Autism Research Institute a Mise naděje získala právo na jeho promítání v ČR. Akce se koná u příležitosti Světového dne porozumění autismu a Mise naděje ji pořádá ve spolupráci s projektem Inspirativní rána.

Na tuto jedinečnou událost přijali pozvání:

Zuzana Masopustová, Ph.D. – brněnská psycholožka. Dlouhodobě poskytuje poradenství rodičům, mimo jiné se zaměřením na děti s autismem a děti s emočními problémy.

Tomáš Borůvka – Moderátor akce

V úvodu bude promítán film Bojovníci s traumaty. Poté bude následovat krátká přednáška hosta a otevřená debata s publikem.

Garant akce: Ing. Roman Celý, DiS – náměstek hejtmana JMK pro oblast rodinné politiky
Další podporovatelé: Inspirativní rána, Modrá beruška, Platforma Naděje pro autismus

Kdy: 9. dubna 2016 od 10:00 do 12:00
Kde: kino Scala, Brno
Vstupné: dobrovolné !!!

Těšíme se na Vás!
tým Mise naděje, z.s.

V případě otázek se, prosím, obracejte na mail: vkrizova@misenadeje.cz

P.S. Děláme to pro všechny zdarma a budeme rádi, když nám akci nasdílíte a pomůžete nám tak s její propagací, za což Vám budeme moc vděční!

mise-nadeje_logo

Další články

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...

Hravé listy 1. díl

Hravé listy 1. díl

Zaměřuje se na rozvíjení oblastí hrubé motoriky vytvářející základy pro motoriku jemnou. V jednotlivých kapitolách 1. dílu se děti naučí vnímat tělo ve správných výchozích polohách. V celém obsahu je velká škála grafomotorických úkolů, vědomostních otázek,...