Mise naděje – film Bojovníci s traumaty, Brno
Datum: 20. 2. 2016

Aneb Jak (vy)léčit traumata lidí s autismem

Bojovníci_s_traumaty-page-001

Rádi bychom Vás pozvali na českou premiéru unikátního filmu Trauma Warriors – Bojovníci s traumaty.

Film je koncipován jako svědectví tří dospělých lidí s autismem, kteří mluví o své rodině, dětství a dospívání a především o traumatech a stresových situacích, kterým museli a musí neustále čelit. Mnoho lidí s autismem se musí vyrovnávat s nepochopením okolí a na své psychické problémy jsou často sami. Je naše chování vůči nim dostatečně citlivé? Čeho se vyvarovat a kde naopak znásobit úsilí?

Film vznikl za podpory americké organizace Autism Research Institute a Mise naděje získala právo na jeho promítání v ČR. Akce se koná u příležitosti Světového dne porozumění autismu a Mise naděje ji pořádá ve spolupráci s projektem Inspirativní rána.

Na tuto jedinečnou událost přijali pozvání:

Zuzana Masopustová, Ph.D. – brněnská psycholožka. Dlouhodobě poskytuje poradenství rodičům, mimo jiné se zaměřením na děti s autismem a děti s emočními problémy.

Tomáš Borůvka – Moderátor akce

V úvodu bude promítán film Bojovníci s traumaty. Poté bude následovat krátká přednáška hosta a otevřená debata s publikem.

Garant akce: Ing. Roman Celý, DiS – náměstek hejtmana JMK pro oblast rodinné politiky
Další podporovatelé: Inspirativní rána, Modrá beruška, Platforma Naděje pro autismus

Kdy: 9. dubna 2016 od 10:00 do 12:00
Kde: kino Scala, Brno
Vstupné: dobrovolné !!!

Těšíme se na Vás!
tým Mise naděje, z.s.

V případě otázek se, prosím, obracejte na mail: vkrizova@misenadeje.cz

P.S. Děláme to pro všechny zdarma a budeme rádi, když nám akci nasdílíte a pomůžete nám tak s její propagací, za což Vám budeme moc vděční!

mise-nadeje_logo

Další články

Nebojme se emocí

Nebojme se emocí

Proč už zase brečí? To se zase vzteká? Nedokážou to vyřešit sami a v klidu? Kdy už tady bude klid? Otázky, které si klade dennodenně mnoho pedagogů jak v MŠ tak na ZŠ. Pojďme společně najít ten správný způsob, jak reagovat zdravým způsobem na emočně vypjaté situace....

Dechová cvičení pro lepší imunitu a kvalitní soustředění

Dechová cvičení pro lepší imunitu a kvalitní soustředění

Dech a dechové techniky ovlivnují jak psychický tak i fyzický stav člověka. Naučíte se několik dechových technik, které čistí plíce, zvyšují jejich vitální kapacitu, což má pozitivní vliv na imunitní systém. Zároveň se seznámíte například s dechovými technikami na...