Na Velikonočním odpoledni tvořili dekorace
Datum: 22. 3. 2016

22.3.2016

Česká Třebová – V úterý 15. března 2016 připravil tým ZŠ Na rovině v České Třebové spolu se spolkem Ruka 8 Velikonoční odpoledne.

 

Velikonoce v ZŠ Na rovině v České Třebové.Autor: archiv školy

Tvoření se zúčastnilo 20 dětí spolu se svými rodiči, sourozenci a známými. Povídali jsme si o tradicích a slavení svátků jara.

Velikonoce v ZŠ Na rovině v České Třebové.

Děti vyráběly velikonoční zajíčky a kuřátka, hned v několika podobách. Někteří barvili vajíčka, druzí zase využili ubrousky a sáčky od čajů k tvoření jarních přáníček, kterými si mohou vyzdobit dům nebo obdarovat své blízké. Všem přejeme krásné svátky jara.

Chystají přednášku i dětské dílničky

Na co se můžete těšit v příštích týdnech a měsících? Na duben plánujeme přednášku na téma Autismus v rámci akce Modrý den. Celý měsíc duben budou dvakrát týdně probíhat pro malé děti montessori dílničky, kde mohou rodiče načerpat informace o výuce s montessori pomůckami a o škole. Ve škole Na rovině děti při práci na novém tématu vychází z brainstormingu – od toho, co děti vědí, se odvine navazující výuka. Práce na zadaném tématu směřuje k výstupu a jeho prezentaci. Cílem je osvojování dovedností pro celoživotní vzdělávání. V dílničkách je prostor na vaše dotazy a praktické ukázky nových metod. V červnu se můžete těšit na klaunský mezinárodní den dětí, který se při slunečném počasí uskuteční na školní zahradě.

Slávka Petrová,
ředitelka ZŠ Na rovině


Zdroj: http://orlicky.denik.cz/

Další články

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Natáčení filmů je jako droga, shodují se tvůrci filmu Spolu

Nedávno šel do kin jejich neobvyklý film Spolu, který vypráví o návratu dospělé dcery do rodiny, kde hlavní postavou je “desetiletý chlapec” zajatý v dospělém těle. Film natočený podle úspěšné hry italsko-francouzského herce a dramatika Fabia Marry, má velmi příznivé...

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film SPOLU vstoupil do kin!

Film je příběhem matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. Film vznikl podle úspěšné divadelní hry Fabio Marry. V hlavních rolích Veronika Žilková, Štěpán Kozub a Kamila...