Konference – MIKASA z.s.
Datum: 30. 3. 2016

Aktualizace programu konference k Mezinárodnímu dni porozumění autismu „Dětství s autismem“

Vážené dámy a pánové, vážení příznivci,

dovolte, abychom vám oznámili aktualizaci programu konference, který obohatí svým příspěvkem paní primářka MUDr. Markéta Havlovicová z Ústavu biologie a lékařské genetiky 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol.

Paní primářka přednese příspěvek na téma „Genetika autismu – přístupy / možnosti vyšetřování pacientů s PAS.“

Věříme, že tento příspěvek zapadá do koncepce konference na téma „Dětství s autismem“ a přinese nám nové a zajímavé pohledy z oblasti genetické.

Za organizační tým

PhDr. Michal Panáček, PhD.

MIKASA z.s.

 

 

Ze zdroje: http://www.mikasa-detem.cz/

Další články

Portál Pasparťák

Portál Pasparťák

SVP online je ucelený zdroj vzdělávacích aplikací, které jsou určeny pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Celkem deset zdarma dostupných aplikací se zaměřuje na pět speciálních vzdělávacích potřeb - specifické poruchy učení, porucha autistického...

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Jak funguje škola, kde nejsou tradiční předměty ani pětačtyřicetiminutovky? Jiří Havelka provází sérií o tom, co čeká děti v současných školách. Více zde.

Společné vzdělávání

Společné vzdělávání

Vzdělávání žáků se SVP je zajímavou součástí českého vzdělávacího systému, neboť z dřívější výjimky, tj. ojedinělé integrace žáků se zdravotním postižením v běžných školách, se stalo pravidlo. Běžné mateřské, základní či střední školy dnes navštěvují již desítky tisíc...