Kašpárek v rohlíku pomůže dětem s autismem už v sobotu
Datum: 31. 3. 2016

31.3. 2016/Autor: Markéta Snížková

TÁBOR – Originální pojetí divadla a hudby, to je Kašpárek v rohlíku. Charitativní představení pro děti a dospělé je projektem, který využívá původní dětské písničky a kombinuje je s netradičními atrakcemi i vystoupením spřízněných tvůrců a umělců. V neposlední řadě pomáhá tento „bejbypankový“ kabaret dětem s autismem. Výtěžek ze vstupného půjde právě na podporu autistických dětí. Kašpárek v rohlíku se bude hrát v sobotu 2. dubna od 16 hodin v Divadle Oskara Nedbala. Akci pořádá APLA Jižní Čechy.

Živá hudební show má být mezigenerační zábavou určenou i pro rodiče dětí. Představení je pokaždé pro diváka zpestřením, jelikož protagonisté zapojují do dění i publikum. Vystoupení trvá zhruba hodinu. Vstupné stojí od 100 do 150 korun, lístky se prodávají na pokladně divadla.

Kašpárkova partička: Na projektu se podílejí nebo podíleli herci loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích (Jiří Šponar, Dominik Linka, Lucie Škodová, Denisa Posekaná, Jan Honig, Jana Hubka Vanýsek, Jiří Muller, Petr Hubík), Blanka Šrůmová, (Tichá dohoda), Mardi (Vypsaná fiXa), Jarda Svoboda (Traband), Karolína Dytrtová (Miou Miou) Ondřej Pečenka (Folk 3 mail), Milan Cais (Tatabojs), Filip Nebřenský (Hm..), David Koller (ex Lucie), Radek Gipsy Banga (Gipsy.cz), Jan Kalina (Sto zvířat), Lenka Dusilová, Jura Hradil (Lesní zvěř), Marek Doubrava (Hm…), Tonya Graves (Monkey Business) a další.

Ze zdroje: http://www.jcted.cz/

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...