Slavnostní vernisáž výstavy – Svět jinýma očima
Datum: 31. 3. 2016
Srdečně Vás zveme na slavnostní vernisáž prodejní výstavy umělců s poruchou autistického spektra (PAS), která se uskuteční v pátek 1. 4. 2016 v 17 hodin ve 14. etáži Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje.

Výstava ponese název „Svět jinýma očima“ neboť toto označení nejlépe vystihuje, jak její autoři vnímají okolní svět. Výstava se hlásí k osvětovým akcím, které se pořádají po celé republice v rámci kampaně „Česko svítí modře“ letos s podtitulem „Vzájemná komunikace“.
Tato kampaň vznikla z iniciativy několika organizací a rodičů, kteří chtějí rozšířit povědomí o autismu a přidat se tak k oslavám Mezinárodního dne autismu – 2. dubna.

Záštitu nad výstavou převzali:
hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák
primátor města Zlína MUDr. Miroslav Adámek
radní Zlínského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Taťána Valentová Nersesjan

Výstava potrvá do 29. 4. 2016.

Partnerem výstavy je Adventor o. s.

Těšíme se na Vás.

Z zdroje: www.zasklem.com

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...