Rozsviťme se modře 2017 v Šumperku
Datum: 25. 3. 2017

Celosvětová kampaň „Light it up blue“ neboli „Rozsviťme se modře“ je spojena se Světovým dnem porozumění autismu a na podporu lidí s autismem.

Dětský klíč Šumperk, o.p.s. Vás zve k účasti na osvětové kampani „Rozsviťme se modře 2017“ v Šumperkuu příležitosti Světového dne porozumění autismu, který byl stanoven na 2. dubna. Jednotícím prvkem kampaně je modrá barva, symbolizující schopnost porozumět a komunikovat, tedy oblastí, ve kterých lidé s autismem potřebují nejvíce pochopení a podpory.
V letošním roce připadá 2. duben na neděli, ale upozornit na potřebu většího porozumění lidem s autismem můžete pomoci v průběhu celého dubna, např. nasvícením modrým světlem Vaší budovy, rozsvícením modrého světla ve Vašich domovech či oblečením do modré.  Více zde.

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...