Každé dítě potřebuje dobrý start. Jak dětem pomáhá raná péče?
Datum: 26. 5. 2020

Nemusíte na to zůstat sami
…„Najednou jsme v tom nebyli sami a měli jsme možnost podělit se o starosti, obavy, ale i malé pokroky a radosti,“ líčí svou zkušenost s ranou péčí jedna z maminek, „z moře bezradnosti jsme se začali ubírat řekou optimismu a smysluplných řešení jednotlivých problémů. Pracovníci rané péče nám pomohli předefinovat náš pohled na situaci a podpořili nás v naší snaze hledat z ní východisko.
„Po prvotním šoku jsme si začali hledat na internetu podrobnější informace, zkušenosti a příběhy dětí se stejnou diagnózou,“ říká Nelinčina maminka.
Poskytli nám podporu v náročné situaci a také kontakty na rodiny s obdobným osudem.“…
Zdroj: https://sdeleni.idnes.cz/zpravy/kazde-dite-potrebuje-dobry-start-jak-detem-pomaha-rana-pece.A200511_165759_zpr_sdeleni_rest?

Další články

ARTETERAPIE

ARTETERAPIE

Arteterapie je léčebná metoda, využívající výtvarné techniky. Terapeut pracuje v úzké spolupráci s ošetřujícím lékařem, speciálním pedagogem či psychiatrem. Léčebný proces působí blahodárně u velké řady psychických, psychosomatických a podpůrně i u některých tělesných...

MUZIKOTERAPIE

MUZIKOTERAPIE

Cílem muzikoterapie není výuka hudebních znalostí a dovedností – hudba je využívána spíše jako prostředek práce na sobě samém. Není proto zapotřebí žádných předchozích zkušeností s hrou na hudební nástroje ani znalostí hudební teorie. Náplň hodin muzikoterapie vychází...