Mezinárodní den ASPERGEROVA SYNDROMU – Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem
Datum: 15. 2. 2022
Vnímám svět jinak, přesto v něm žiju s vámi…
U příležitosti MEZINÁRODNÍ DEN ASPERGEROVA SYNDROMU jsme pro vás ve spolupráci s organizací Za sklem a dalšími partnery připravili osvětovou akci zaměřenou na zvýšení povědomí o limitech a výzvách, kterým musí denně čelit lidé s poruchou autistického spektra.
Akce se uskuteční 18. 2. od 16:30 v kavárně Knihomolka
Součástí akce bude i čtení z českého předkladu knihy “A proto skáču“, jejímž autorem je třináctiletý Naoki Higashida, který má těžkou formou autismu. Čtení bude probíhat v podání herečky Marty Vítů.
Těšit se můžete mimo jiné i na psycholožku Janu Zapletalovou či Martinu Brhelovou, ředitelku Speciální základní školy a Praktické školy Pod Parkem. Připravili jsme si pro vás také výstavu knížek k danému tématu, tak se nezapomeňte stavit v našem poradenském a edukačním centru v prvním patře. Výstavu knih najdete i ve vedlejší budově a to ve vědecké části.

Další články

Česko svítí modře 2023

Česko svítí modře 2023

Kampaň „Česko svítí modře“ 2023, kterou se Česká republika opět připojí k celosvětové kampani „Light It Up Blue!“, jejímž smyslem je upozornit veřejnost na existenci autismu a vyjádřit podporu lidem, kteří s touto celoživotní jinakostí žijí a také jejich rodinám, se...