Mezinárodní den ASPERGEROVA SYNDROMU – Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem
Datum: 15. 2. 2022
Vnímám svět jinak, přesto v něm žiju s vámi…
U příležitosti MEZINÁRODNÍ DEN ASPERGEROVA SYNDROMU jsme pro vás ve spolupráci s organizací Za sklem a dalšími partnery připravili osvětovou akci zaměřenou na zvýšení povědomí o limitech a výzvách, kterým musí denně čelit lidé s poruchou autistického spektra.
Akce se uskuteční 18. 2. od 16:30 v kavárně Knihomolka
Součástí akce bude i čtení z českého předkladu knihy “A proto skáču“, jejímž autorem je třináctiletý Naoki Higashida, který má těžkou formou autismu. Čtení bude probíhat v podání herečky Marty Vítů.
Těšit se můžete mimo jiné i na psycholožku Janu Zapletalovou či Martinu Brhelovou, ředitelku Speciální základní školy a Praktické školy Pod Parkem. Připravili jsme si pro vás také výstavu knížek k danému tématu, tak se nezapomeňte stavit v našem poradenském a edukačním centru v prvním patře. Výstavu knih najdete i ve vedlejší budově a to ve vědecké části.

Další články

Vánoce aneb, kdy už to skončí?

Vánoce aneb, kdy už to skončí?

Stále častěji slýchám, že se lidé kolem mě těší na Vánoce. Opravdu hodně bych si přála říct totéž, ale ono to u nás není s vánočními svátky tak docela jednoduché. Autismus je maličko proměnil, a pokud bych měla mluvit o ztrátách, tohle je jedna z nich. Více...