Mezinárodní den ASPERGEROVA SYNDROMU – Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem
Datum: 15. 2. 2022
Vnímám svět jinak, přesto v něm žiju s vámi…
U příležitosti MEZINÁRODNÍ DEN ASPERGEROVA SYNDROMU jsme pro vás ve spolupráci s organizací Za sklem a dalšími partnery připravili osvětovou akci zaměřenou na zvýšení povědomí o limitech a výzvách, kterým musí denně čelit lidé s poruchou autistického spektra.
Akce se uskuteční 18. 2. od 16:30 v kavárně Knihomolka
Součástí akce bude i čtení z českého předkladu knihy “A proto skáču“, jejímž autorem je třináctiletý Naoki Higashida, který má těžkou formou autismu. Čtení bude probíhat v podání herečky Marty Vítů.
Těšit se můžete mimo jiné i na psycholožku Janu Zapletalovou či Martinu Brhelovou, ředitelku Speciální základní školy a Praktické školy Pod Parkem. Připravili jsme si pro vás také výstavu knížek k danému tématu, tak se nezapomeňte stavit v našem poradenském a edukačním centru v prvním patře. Výstavu knih najdete i ve vedlejší budově a to ve vědecké části.

Další články

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Řadu probdělých nocí po narození dítěte zná většina rodičů. Americké a britské rodiny našly způsob, jak nevyspalým matkám a otcům pomoci. Mají-li na to prostředky, najímají si noční chůvy. Jejich úkolem je během noci dítě nakrmit, přebalit a rodiče nechat vyspat.​.​...