Kampaň Česko svítí modře upozorní na problematiku autismu
Datum: 1. 4. 2022

Šířit povědomí o poruchách autistického spektra má za cíl osvětová kampaň Česko svítí modře. Ta začíná 2. dubna – v rámci Světového dne zvýšení povědomí o autismu. Trvá do konce měsíce. Autismus je celoživotním handicapem, postihuje 2 % světové populace a až
70 % autistů trpí dalšími zdravotními problémy. S touto poruchou ve světě žije 148 milionů lidí, v České republice pak přibližně 200.000 obyvatel.

Celá společnost čelí v posledních letech řadě stále náročnějších  situací, které jsou o to větší výzvou pro lidi s autismem. Nejprve koronavirová pandemie a nyní válečný konflikt na Ukrajině, před kterým prchají mimo jiných také matky s dětmi nebo dospívajícími lidmi s autismem. Tito lidé přitom  dokážou žít s adekvátní podporou plnohodnotný život a obohatit společnost svým jedinečným, originálním vnímáním světa,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Petr Tulpa.

Kampaň v České republice zaštiťuje Naděje pro Autismus, kterou založili převážně rodiče dětí s autismem, aby se vzájemně propojili nejen mezi sebou, ale i s odborníky a poskytovateli doprovodných komunitních služeb z oblasti zdravotnictví, školství a sociálních věcí. Mottem tohoto ročníku je POVĚDOMÍ otevírá bránu POROZUMĚNÍ A RESPEKTU k lidem na spektru. VÍCE ZDE.

 

Další články

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí...