Sýpka v modrém
Datum: 1. 4. 2022

Sýpka v modrém

Na 2. dubna připadá Světový den porozumění autismu. Symbolickou podporu rodinám s autistickými dětmi vyjadřují lidé modrým oblečením, modře se rozsvěcují známé kulturní památky ve světě i u nás. Ve Valašském Meziříčí se rozsvítí v pátek 1. dubna Galerie Sýpka.

V České republice žije asi 200 000 lidí s poruchou autistického spektra (PAS). Každý rok se zde narodí okolo 1 500 až 2 000 dětí s touto poruchou. S diagnostikou autismu se začalo poměrně nedávno, proto je většina aktivit cílena na děti a je převážně spojena se školstvím. Tyto děti však začínají postupně dospívat a sociální systém nenabízí dostatek služeb pro dospělé s autismem. Na nedostatek navazujících sociálních služeb se snaží poukázat tři organizace – Centrum Áčko, Auxilium a NADĚJE, které společně podporují 150 rodin či pečujících o děti i dospělé s PAS. Proto se i letos rozhodly připojit společně s dalšími institucemi a veřejností k osvětové kampani Česko svítí modře.

 

Zaslala:

Zuzana Klímková

NADĚJE

Další články

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Hry pro rozvoj komunikačních schopností PUBLIKACE

Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí...