Sýpka v modrém
Datum: 1. 4. 2022

Sýpka v modrém

Na 2. dubna připadá Světový den porozumění autismu. Symbolickou podporu rodinám s autistickými dětmi vyjadřují lidé modrým oblečením, modře se rozsvěcují známé kulturní památky ve světě i u nás. Ve Valašském Meziříčí se rozsvítí v pátek 1. dubna Galerie Sýpka.

V České republice žije asi 200 000 lidí s poruchou autistického spektra (PAS). Každý rok se zde narodí okolo 1 500 až 2 000 dětí s touto poruchou. S diagnostikou autismu se začalo poměrně nedávno, proto je většina aktivit cílena na děti a je převážně spojena se školstvím. Tyto děti však začínají postupně dospívat a sociální systém nenabízí dostatek služeb pro dospělé s autismem. Na nedostatek navazujících sociálních služeb se snaží poukázat tři organizace – Centrum Áčko, Auxilium a NADĚJE, které společně podporují 150 rodin či pečujících o děti i dospělé s PAS. Proto se i letos rozhodly připojit společně s dalšími institucemi a veřejností k osvětové kampani Česko svítí modře.

 

Zaslala:

Zuzana Klímková

NADĚJE

Další články

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Chránit své dítě je pro každého rodiče přirozené. Co když se ale potřeba ochrany zvrtne a stane se z nás úzkostlivý rodič, který neumí dát dítěti přiměřenou svobodu a okrádá jej o možnost čelit přirozenému nebezpečí života a tím si pěstovat odvahu a zdravé sebevědomí?...