VNÍMÁM SVĚT JINAK, PŘESTO V NĚM ŽIJU S VÁMI
Datum: 1. 4. 2022

Výstava, VNÍMÁM SVĚT JINAK, PŘESTO V NĚM ŽIJU S VÁMI, vznikla ve spolupráci Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a neziskové organizace Za Sklem o.s. – Zlín, která se věnuje pomoci lidem s poruchou autistického spektra (PAS) a jejich rodinám. Studenti ateliéru Reklamní fotografie dostali za úkol vytvořit na kinofilm černobílé velkoformátové portréty zachycující osobnost člověka, zároveň jim nebylo prozrazeno, zda model má autismus či nikoliv – na první pohled rozdíl nepoznáte. Viditelné odlišnosti, které hledáte, nenajdete. Neexistují.
Stejně jako studentům, i divákům je JINAKOST jednotlivých postav skryta až do chvíle, kdy si prohlédnou grafický klíč, který drobné tajemství poodhalí. Pokuste se porozumět světu lidí na spektru autismu, který se někdy může zdát uzavřený a černobílý, ale na druhou stranu inspiruje přímočarostí, nadáním a čistotou těch, kteří v něm žijí každý den. A co je nejdůležitější, nebojte se tyto jedinečné osobnosti pozvat do svého světa.
Expozice bude zahájena vernisáží 6. dubna v 17 hodin ve foyer Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně (14/15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15) a potrvá až do konce dubna.

Další články

Terapie zaměřená na řešení – představení přístupu

Terapie zaměřená na řešení – představení přístupu

Terapie zaměřená na řešení (známá také jako SF terapie – solution focused therapy, či SFBT – solution focused brief therapy) je jeden z postmoderních systemických přístupů. Tento text nabídne stručné představení tohoto terapeutického směru. Více...

20. narozeniny NAUTIS

20. narozeniny NAUTIS

Národní ústav pro autismus - Nautis pořádá událost 20. narozeniny NAUTIS. Více  zde.