Proč taky nezlobíš, holčičko? Diagnóza ADHD má také gender gap
Datum: 9. 4. 2022

ADHD je na začátku jednoduše nemocná pozornost. Žijete ve světě, kde je každé třetí písmeno v caps locku a vaši pozornost neustále něco unáší.
Velké množství lidí s poruchou pozornosti prožije přesně takové dlouhé trápení, život v nejistotě a hledání toho, co je sakra špatně. Cítí se subjektivně jiní než „normální“ (neurotypičtí) lidé, ale není přesně jasné, co se jim děje. Zkoušejí, co se dá, snaží se fungovat podle obecné představy lidského fungování. A selhávají. Jejich sebevědomí je v kontinuálním strmém pádu. Více informací se dočtete zde.

Další články

Portál Pasparťák

Portál Pasparťák

SVP online je ucelený zdroj vzdělávacích aplikací, které jsou určeny pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Celkem deset zdarma dostupných aplikací se zaměřuje na pět speciálních vzdělávacích potřeb - specifické poruchy učení, porucha autistického...

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Jak funguje škola, kde nejsou tradiční předměty ani pětačtyřicetiminutovky? Jiří Havelka provází sérií o tom, co čeká děti v současných školách. Více zde.

Společné vzdělávání

Společné vzdělávání

Vzdělávání žáků se SVP je zajímavou součástí českého vzdělávacího systému, neboť z dřívější výjimky, tj. ojedinělé integrace žáků se zdravotním postižením v běžných školách, se stalo pravidlo. Běžné mateřské, základní či střední školy dnes navštěvují již desítky tisíc...