Autistická, nebo vysoce citlivá?
Datum: 13. 4. 2022

Mám podezření blížící se jistotě, že každý člověk alespoň občas cítí, že úplně nezapadá. Žádný člověk se totiž nemůže vejít do umělé škatulky vytvořené svou dobou a kulturou.
Na to je příliš těsná a krátkozraká. Je úžasné, že v naší době už přestávají být lidé zarovnáváni do latě, že začínáme chápat, že odlišnost není nebezpečná, ale je velkým bohatstvím a přínosem.
Někdy může být těžší najít společnou řeč, ale za to hluboké a cenné, co v každém člověku je, to stojí.
Petra, čtenářka Psychologie.cz

Více zde

Další články

Portál Pasparťák

Portál Pasparťák

SVP online je ucelený zdroj vzdělávacích aplikací, které jsou určeny pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Celkem deset zdarma dostupných aplikací se zaměřuje na pět speciálních vzdělávacích potřeb - specifické poruchy učení, porucha autistického...

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Jak funguje škola, kde nejsou tradiční předměty ani pětačtyřicetiminutovky? Jiří Havelka provází sérií o tom, co čeká děti v současných školách. Více zde.

Společné vzdělávání

Společné vzdělávání

Vzdělávání žáků se SVP je zajímavou součástí českého vzdělávacího systému, neboť z dřívější výjimky, tj. ojedinělé integrace žáků se zdravotním postižením v běžných školách, se stalo pravidlo. Běžné mateřské, základní či střední školy dnes navštěvují již desítky tisíc...