Ukrajinci s autismem v Česku: Jak se vyvarovávat zbytečných nedorozumění
Datum: 1. 6. 2022

Zatím do České republiky dorazilo okolo 300 tisíc osob prchajících z Ukrajiny před válkou. Mezi nimi zde přichází stovky osob s autismem. Vzhledem k okolnostem to bývají nejčastěji děti v doprovodu maminek. Jednou z možností, jak najít střechu nad hlavou, je ubytování v rodinách, při kterém dochází k více či méně intenzivnímu soužití. Pomoci v něm může porozumění, nejen po jazykové stránce, ale i obeznámení se s možnými specifiky v chování autistů, díky čemuž se dá předejít zbytečným nedorozuměním.

Ačkoliv je důležité vnímat děti s autismem v první řadě jako děti, je dobré se připravit i na to, že mohou v některých situacích reagovat jinak, než očekáváme. Pochopit některé zvláštní reakce nám může pomoci i znalost specifik autismu daná do kontextu současné situace. Přinášíme vám proto shrnutí, jak osobám s poruchou autistického spektra můžete při zapojování do každodenního života v Česku pomoci.

Uvedené rady jsou obecné a pro efektivní pomoc je důležité neopomenout také individualitu každého člověka. Více zde.

Další články

JAK ČÍST SVOJE DÍTĚ S AUTISMEM

JAK ČÍST SVOJE DÍTĚ S AUTISMEM

HLAVNÍ TÉMATA PŘEDNÁŠKY:-Kdy je ve stresu a kdy přetížené?-Některá specifika smyslového vnímání.-Jak děti s autismem často vyjadřují svoje pocity.Lektorka: Linda CecavováOrganizátor: Autismus jako darRegistrovat se můžete na: barbora@autismusjakodar.czVíce...