Navzdory psychickým traumatům jsem se stala dobrým člověkem
Datum: 3. 6. 2022

Když člověk uslyší slovo „trauma “, představí si život ohrožující události, jako jsou přírodní katastrofy, války, teroristické útoky, týrání v rodině. Trauma bývá definováno jako emoční nebo duševní utrpení způsobené zkušeností. Závažnost dopadu souvisí s citlivostí a mentální sílou každého člověka. To, co může jednomu člověku ublížit, nemusí druhého ovlivnit a naopak.

Pro jednotlivce na autistickém spektru lze nestabilitu a turbulence každodenního života považovat za traumatické. Svět pro lidi na spektru je chaotický, zdrcující a matoucí. Pro mě to tedy platí jednoznačně. To, co někteří mohou považovat jen za normálně obtížné, je pro mě už za hranou a velmi obtížně zvládatelné. Ale vždy, když se mi podaří nějakými těžkostmi projít, je to pro mě příště o kousek snazší. Více zde.

Další články

Česko svítí modře 2023

Česko svítí modře 2023

Kampaň „Česko svítí modře“ 2023, kterou se Česká republika opět připojí k celosvětové kampani „Light It Up Blue!“, jejímž smyslem je upozornit veřejnost na existenci autismu a vyjádřit podporu lidem, kteří s touto celoživotní jinakostí žijí a také jejich rodinám, se...