Převleč se, ustel si a pojď už se nasnídat! – aneb jak na sebeobslužné dovednosti u dětí s PAS
Datum: 10. 6. 2022

„Málokterý rodič si před samotným trénováním sebeobsluhy svého dítěte, ať už jde o oblékání, uklízení, nebo udržování hygieny, uvědomí, co všechno tato dovednost obnáší, jaké schopnosti jsou k ní třeba a že její zvládnutí nemusí být v žádném případě takovou samozřejmostí, za jakou ji považujeme. Dítě musí v mnoha případech provádět složité motorické operace, odlišit od sebe rub a líc, přední a zadní stranu, levou a pravou část, pamatovat si, co kam patří a co se kde nachází, uvědomit si, z kolika kroků se daná akce skládá a jak jdou tyto kroky za sebou. Např. při oblékání je třeba úkony provádět zrcadlově obráceně proti vzoru, orientovat se na tělesném schématu, poradit si s malými částmi oblečení, najít dva stejné komponenty a mnoho dalších.“ Více zde.

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.