Blog plavce Jana Holuba
Datum: 15. 6. 2022

Ahoj všem,

jmenuji se Honza Holub, je mi 21 let a od narození jsem autista. Mentálně budu celý život malým dítětem a nikdy nebudu schopen žít samostatně a postarat se sám o sebe.

Od malička rád sportuji i přesto, že mne mé postižení dost omezuje. Už jako malé dítě jsem velmi dobře reprezentoval školu na různých sportovních akcích. Ve 14 letech jsem se začal věnovat hlavně plavání v SO UNO. V necelých 16 letech jsem poprvé závodil na MČR mentálně postižených plavců v Liberci a do dnešního dne mám již na svém kontě 12 titulů mistra ČR. V roce 2018 jsem se poprvé účastnil MČR v paraplavání ( tedy s plavci s různým typem postižením) pořádáném SK Kontakt Brno a hned po něm jsem začal v témže klubu trénovat 2x týdně a 1x týdně v SO UNO Ústí nad Orlicí.  Což se prakticky okamžitě začalo projevovat i na dosažených výsledcích.

Od dubna 2019 jsem přidal na trénincích na 4x týdně a od června jsem 6x týdně v bazénu, abych se dostal na současných cca 11 a více hodin mokrých tréninků týdně a k tomu ještě 7x týdně posiluji. 5x týdně jezdím za doprovodu rodiny na tréninky do 100km vzdáleného Brna a 2x týdně trénuji v bazénu v rodném Ústí nad Orlicí. Zvýšení tréninků se projevilo na výkonech i umístění v Česko-slovenském poháru.

Umím všechny plavecké způsoby, ale zatím je mou hlavní disciplínou kraul. Nejméně ovládám prsa, protože mám omezený pohyb v lýtkových svalech, tudíž mám problém s prsovými kopy. Ovládám i znak a do budoucna to vypadá, že hlavním způsobem se stane motýlek. Více zde.

Další články

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Noční chůvy se starají o děti i spánek rodičů

Řadu probdělých nocí po narození dítěte zná většina rodičů. Americké a britské rodiny našly způsob, jak nevyspalým matkám a otcům pomoci. Mají-li na to prostředky, najímají si noční chůvy. Jejich úkolem je během noci dítě nakrmit, přebalit a rodiče nechat vyspat.​.​...