Blog Svět podle Lucie
Datum: 15. 6. 2022

Autorka se snaží prostřednictvím výtvarné činnosti vyjádřit svoje pocity a osobitý pohled na svět kolem ní. Vzhledem k její jedinečné schopnosti vidět souvislosti JINAK, která je dána autismem, vznikají originální tematická díla.

Již v průběhu školní docházky začala v rámci volnočasových aktivit navštěvovat Individuální výtvarnou terapii , vedenou lektorem Mgr. Pavlem Sochorem, Ph.D., nejprve na hodinu týdně, velmi záhy se čas terapie prodloužil na celé 2 hodiny.

Zde je třeba zdůraznit, že soustředěná práce bývá u osob s autismem velmi namáhavá a stresující, její délka je ovlivněna momentálním psychickým stavem a celkovou konstelací okolností, které mohou, ale ne vždy nutně musí zafungovat rušivě. Proto je třeba stále zkoušet různé varianty a kombinace technik, přístupů, komunikace, téma. Více zde.

Další články

JAK ČÍST SVOJE DÍTĚ S AUTISMEM

JAK ČÍST SVOJE DÍTĚ S AUTISMEM

HLAVNÍ TÉMATA PŘEDNÁŠKY:-Kdy je ve stresu a kdy přetížené?-Některá specifika smyslového vnímání.-Jak děti s autismem často vyjadřují svoje pocity.Lektorka: Linda CecavováOrganizátor: Autismus jako darRegistrovat se můžete na: barbora@autismusjakodar.czVíce...