Blog Svět podle Lucie
Datum: 15. 6. 2022

Autorka se snaží prostřednictvím výtvarné činnosti vyjádřit svoje pocity a osobitý pohled na svět kolem ní. Vzhledem k její jedinečné schopnosti vidět souvislosti JINAK, která je dána autismem, vznikají originální tematická díla.

Již v průběhu školní docházky začala v rámci volnočasových aktivit navštěvovat Individuální výtvarnou terapii , vedenou lektorem Mgr. Pavlem Sochorem, Ph.D., nejprve na hodinu týdně, velmi záhy se čas terapie prodloužil na celé 2 hodiny.

Zde je třeba zdůraznit, že soustředěná práce bývá u osob s autismem velmi namáhavá a stresující, její délka je ovlivněna momentálním psychickým stavem a celkovou konstelací okolností, které mohou, ale ne vždy nutně musí zafungovat rušivě. Proto je třeba stále zkoušet různé varianty a kombinace technik, přístupů, komunikace, téma. Více zde.

Další články

Jak být trpělivějším rodičem?

Jak být trpělivějším rodičem?

Asi všichni tak nějak víme, že k dítěti je třeba přistupovat trpělivě. Ale ne vždy tu trpělivost máme. Většinou už jsme tak nastavení. Jak to změnit?  Více zde.

Šafrán jako přírodní podpora při ADHD

Šafrán jako přírodní podpora při ADHD

Dobrá zpráva pro všechny, kteří hledají, jak pomoci dětem s ADHD přírodní cestou! Nedávné studie naznačují, že extrakt z šafránu může být účinným způsobem léčby ADHD u dětí a mladých dospělých. Podle výsledků studie publikované na PubMed, krátkodobá terapie kapslemi...

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Jak vzniká úzkostlivý rodič?

Chránit své dítě je pro každého rodiče přirozené. Co když se ale potřeba ochrany zvrtne a stane se z nás úzkostlivý rodič, který neumí dát dítěti přiměřenou svobodu a okrádá jej o možnost čelit přirozenému nebezpečí života a tím si pěstovat odvahu a zdravé sebevědomí?...