Bydlet na statku a chovat zvířata. Tak vidí budoucnost autistických dětí
Datum: 29. 6. 2022
Bydlet na statku v Chouzovech na Plzeňsku, chovat zvířata a pracovat pro lidi v okolí. Tak si budoucnost svých autistických dětí představují rodiče ze spolku Ulita. Podle nich je důležité, aby děti vyplnily čas něčím, co dává smysl, a neskončily v ústavu.
Ústavní péči pro naše děti nechceme
Jak uvádí další členka spolku Iva Zimmerhackerová, která vychovává dva syny s autismem, jednalo by se o projekt s komunitním bydlením, které by vyloučilo ústavní péči.
„Tu si pro naše děti nepřejeme,“ doplňuje matka 17letého Honzy a 15letého Martina.Iva i Zuzana mají totiž jedno společné. Za sebou mají každodenní boj o budoucnost svých dětí, a nechtějí tedy vynaloženou energii promarnit tím, že by děti skončily v ústavu.

Další články

Ergoterapie

Ergoterapie

Ergoterapie je nelékařský zdravotnický obor, jehož cílem je prostřednictvím tvořivých činností, kreativních činností a také tréninkem manuálně zaměřených dovedností docílit maximálního rozvoje osobnosti a samostatnosti jedince s omezením pohybu bez ohledu na druh a...

Fyzioterapie

Fyzioterapie

Fyzioterapii, jež je nedílnou součástí komplexu ucelené rehabilitace, lze označit soubor terapeutických či preventivních prostředků (polohování, metody fyzikální terapie,...), jež využívají aktivního či pasivního cvičení podvedené fyzioterapeutem vedoucí k odstranění/...