Bydlet na statku a chovat zvířata. Tak vidí budoucnost autistických dětí
Datum: 29. 6. 2022
Bydlet na statku v Chouzovech na Plzeňsku, chovat zvířata a pracovat pro lidi v okolí. Tak si budoucnost svých autistických dětí představují rodiče ze spolku Ulita. Podle nich je důležité, aby děti vyplnily čas něčím, co dává smysl, a neskončily v ústavu.
Ústavní péči pro naše děti nechceme
Jak uvádí další členka spolku Iva Zimmerhackerová, která vychovává dva syny s autismem, jednalo by se o projekt s komunitním bydlením, které by vyloučilo ústavní péči.
„Tu si pro naše děti nepřejeme,“ doplňuje matka 17letého Honzy a 15letého Martina.Iva i Zuzana mají totiž jedno společné. Za sebou mají každodenní boj o budoucnost svých dětí, a nechtějí tedy vynaloženou energii promarnit tím, že by děti skončily v ústavu.

Další články

KDO ZABIL DOROTU Š.

KDO ZABIL DOROTU Š.

Pokud teď marně lovíte v paměti rok a půl staré zprávy o vraždě ženy v Jindřichově Hradci, netřeba se namáhat: žádné neexistují. Případ zabití Doroty Šandorové, kterou její pečovatel Ondřej Bali během noční směny – údajně se záměrem ji uklidnit – zalehl v posteli,...