Bydlet na statku a chovat zvířata. Tak vidí budoucnost autistických dětí
Datum: 29. 6. 2022
Bydlet na statku v Chouzovech na Plzeňsku, chovat zvířata a pracovat pro lidi v okolí. Tak si budoucnost svých autistických dětí představují rodiče ze spolku Ulita. Podle nich je důležité, aby děti vyplnily čas něčím, co dává smysl, a neskončily v ústavu.
Ústavní péči pro naše děti nechceme
Jak uvádí další členka spolku Iva Zimmerhackerová, která vychovává dva syny s autismem, jednalo by se o projekt s komunitním bydlením, které by vyloučilo ústavní péči.
„Tu si pro naše děti nepřejeme,“ doplňuje matka 17letého Honzy a 15letého Martina.Iva i Zuzana mají totiž jedno společné. Za sebou mají každodenní boj o budoucnost svých dětí, a nechtějí tedy vynaloženou energii promarnit tím, že by děti skončily v ústavu.

Další články

Nauč se učit! – PUBLIKACE

Nauč se učit! – PUBLIKACE

Pracovní sešit cílený na předškolní děti, který vychází z nejnovějších poznatků neurovědy a má za cíl pomoci dětem se naučit, jak se správně učit. Hravou formou v dětech probouzí zájem o učení, upevňuje základní jazykové a matematické dovednosti, orientaci v prostoru,...