NELEHKÝ ÚDĚL KATEŘINY: STARÁ SE O TŘI POSTIŽENÉ DĚTI. POTŘEBUJÍ REHABILITACE I PSYCHOLOGA, RODINA SHÁNÍ PENÍZE
Datum: 30. 6. 2022

…„Všechny tři děti jsou pro mě zlatíčka, i když je to s nimi těžší než s dětmi okolo,“ vypráví paní Kateřina. Její nejstarší dcera Linda se narodila před 12 lety, brzy ale vyšlo najevo, že se nevyvíjí jako ostatní děti. „Má diagnostikovanou mentální subnormu, sociálně emoční nezralost, těžké poruchy učení, poruchu komunikace v porozumění a poruchu příjmu potravy,“ vypočítává diagnózy maminka Kateřina.
Bohužel ani s jejími dalšími dvěma dětmi, Mirečkem a Jiříkem, se život nemazlil. „Mirek má středně funkční autismus (přesněji Aspergerův syndrom), ADHD,“ popisuje Kateřina s tím, že trpí také těžkými afektovými stavy a jeho stav se v poslední době zhoršil natolik, že mu dělá obrovské potíže interagovat se spolužáky či okolím. Také nejmladší, sedmiletý Jiřík má autismus. „Je plně na plenách, ale snaží se udržet na běžné škole, i když dojíždí stejně jako Linda na menší vzdálenou školu kvůli malému počtu dětí ve třídě,“ vysvětluje Kateřina.“….. Více zde.

Další články

Poradenství a terapie pro děti

Poradenství a terapie pro děti

Nabízíme vám porozumění, respekt a zájem pomoci vám spravit to, co nefunguje nebo přestalo fungovat ve výchově, či v nastavení osobnosti a tělesných projevů dítěte.​ Více zde.

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Rodičovský vyměřovací základ. Tento navrhovaný prvek důchodové reformy, kterou minulý týden představil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, by znamenal revoluci ve starobním zabezpečení pečujících osob.​ Více zde.