Zpoždění mluveného slova u autismu! Může to být nedostatkem vitamínu B6 a hořčíku?
Datum: 7. 7. 2022

Být rodičem je jedna z nejvděčnějších věcí, kterou člověk může zažít. Když sledujeme, jak naše malé děti rostou, všímáme si jejich silných stránek a oblastí, ve kterých se vyvíjí. Nejinak je tomu u rodičů dětí s poruchou autistického spektra (PAS).

Pokud jste už nějakou dobu součástí komunity poruchy autistického spektra, tak víte, že se o ní stále můžete hodně učit, a proto mnoho rodičů vyhledává podpůrné online rodičovské skupiny. Tyto skupiny pomáhají rodičům sdílet své zkušenosti a sdílet různé léky nebo doplňky stravy, terapie, které by mohly pomoci zmírnit příznaky PAS jejich dítěte, jako například opožděné jazykové a pohybové dovednosti, vybíravé jídlo, špatné spánkové návyky atd.

Existuje nějaký vědecký důkaz na podporu některého z těchto tvrzení? Dnes si probereme výzkum a pozitivní účinky, jaké může mít doplňování vitamínů, minerálů a aminokyselin u dětí s poruchou autistického spektra. Více zde.

Další články

ARTETERAPIE

ARTETERAPIE

Arteterapie je léčebná metoda, využívající výtvarné techniky. Terapeut pracuje v úzké spolupráci s ošetřujícím lékařem, speciálním pedagogem či psychiatrem. Léčebný proces působí blahodárně u velké řady psychických, psychosomatických a podpůrně i u některých tělesných...

MUZIKOTERAPIE

MUZIKOTERAPIE

Cílem muzikoterapie není výuka hudebních znalostí a dovedností – hudba je využívána spíše jako prostředek práce na sobě samém. Není proto zapotřebí žádných předchozích zkušeností s hrou na hudební nástroje ani znalostí hudební teorie. Náplň hodin muzikoterapie vychází...