Láska ve spektru
Datum: 27. 7. 2022

V dokumentární sérii z dílny Netflix sledujeme příběhy několika aktérů, které kromě poruchy autistického spektra spojuje také touha najít lásku a životního partnera. Při seznamování a randění musí čelit překážkám a obtížnostem, které jsou jejich handicapem ještě umocněny, ať už jde o problémy s komunikací, ostych či chybějící zkušenosti se vztahy. Pro mnoho z nich znamená hledání ideálního protějšku vystoupení ze své komfortní zóny, učení se novým sociálním dovednostem, překonání úzkosti či lepší poznání sebe samotných. I proto je pro ně důležitá neutuchající podpora jejich rodin, které na pozadí jednotlivých epizod vystupují. Cenné jsou rady od odborné poradkyně Jodi, která mladé dospělé učí „zásadám“ randění a seznamování se. Divák je také svědkem příběhů dvou párů, kterým se jejich cesta za vysněným protějškem naplnila, spokojeně žijí v partnerském životě a jsou inspirací pro další lidi na spektru. Jednotlivé díly jsou lehce protknuty fakty o poruchách autistického spektra, nechybí v nich porozumění i citlivé, ale realistické zachycení každodenního života člověka na spektru se všemi zvláštnostmi a specifiky, která k PAS patří. Více zde. 

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.