Martha Issová hraje autistku v komedii Buko
Datum: 28. 7. 2022

Aspergerův syndrom podle Marthy Issové umožňuje i velkou koncentraci. Studovala ho kvůli své roli ve filmu Buko. Se scenáristkou a režisérkou Alicí Nellis novou komedii představili v Karlových Varech.
…“Martha Issová hraje dívku Terezu, která pracuje v knihovně a je autistka: „Tereza má poruchu autistického spektra, konkrétně Aspergerův syndrom. Odstěhovala se na vesnici s maminkou, kterou hraje moje maminka.“
„Je to lehce náročné. I když moje postava je celkem sociálně zdatná, ta maminka je unavená… Asperger umožňuje člověku velkou koncentraci na jednu věc, tak se člověk dostává do hloubek, do jakých se běžný člověk nemůže dostat. Někdy je to náročné pro ty lidi okolo,“ uvedla Issová.“ Více zde.

Další články

Poradenství a terapie pro děti

Poradenství a terapie pro děti

Nabízíme vám porozumění, respekt a zájem pomoci vám spravit to, co nefunguje nebo přestalo fungovat ve výchově, či v nastavení osobnosti a tělesných projevů dítěte.​ Více zde.

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Revoluce ve starobním zabezpečení pečujících osob?

Rodičovský vyměřovací základ. Tento navrhovaný prvek důchodové reformy, kterou minulý týden představil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, by znamenal revoluci ve starobním zabezpečení pečujících osob.​ Více zde.