RADNO – Zubní ordinace pro děti a dospělé v Praze zajišťuje také ošetření nespolupracujících dětí v celkové anestezii
Datum: 29. 7. 2022

Informace pro rodiče dětských pacientů

Milí rodiče,
jestliže se chystáte s Vaším dítětem na návštěvu zubní ordinace, byli bychom rádi, aby se zde Vaše dítě cítilo dobře. V tom nám můžete pomoci i Vy, jako rodiče:
  • Termíny návštěv hlavně u malých dětí domlouvejte na takovou denní dobu, kdy víte, že dítě nebývá unavené, ospalé a hladové. Také i počínající příznaky nachlazení a jiných onemocnění ošetření většinou zkomplikují.
  • Chcete-li dítě předem připravit na ošetření, zvolte jednoduchý popis odpovídající věku bez komentáře vlastních nepříjemných zážitků a nepoužívejte věty typu „nic nebolí“, „jen se podívají“, „nic se dělat nebude“. Podrobnější vysvětlení budeme dítěti i Vám podávat průběžně v ordinaci.
  • Dovolte Vašemu dítěti, aby si s sebou vzalo oblíbenou hračku.
  • Během ošetření je potřeba, aby dítě cítilo vaši přítomnost i podporu, ale zároveň jste zůstali v pozadí.
S přátelským pozdravem Vaše zubní ordinace.

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...