S kočkou na rameni do obchodu? Prodavač vyhodil Londýňana, kterému zvíře pomáhá zvládat autismus
Datum: 6. 11. 2022

…“Ian Fenn je jednapadesátiletý webdesignér. Před dvěma lety mu diagnostikovali autismus. Trpěl úzkostmi a depresemi. Tvrdí, že kočka – říká jí Chloe – ho z nich vytáhla, že ho uklidňuje.
Běžně s ní prý chodí do obchodů, do vlaku – prý předem mailem nebo telefonicky upozorní provozovatele a nic se neděje. BBC, která o tom referuje, potvrdila, že třeba do Tesca Fenna s kočkou pustili bez problémů. Narazil až v březnu v supermarketu Sainsbury’s.“… Více zde.

Další články

Portál Pasparťák

Portál Pasparťák

SVP online je ucelený zdroj vzdělávacích aplikací, které jsou určeny pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Celkem deset zdarma dostupných aplikací se zaměřuje na pět speciálních vzdělávacích potřeb - specifické poruchy učení, porucha autistického...

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Jak funguje škola, kde nejsou tradiční předměty ani pětačtyřicetiminutovky? Jiří Havelka provází sérií o tom, co čeká děti v současných školách. Více zde.

Společné vzdělávání

Společné vzdělávání

Vzdělávání žáků se SVP je zajímavou součástí českého vzdělávacího systému, neboť z dřívější výjimky, tj. ojedinělé integrace žáků se zdravotním postižením v běžných školách, se stalo pravidlo. Běžné mateřské, základní či střední školy dnes navštěvují již desítky tisíc...