Když je nadměrná smyslová reaktivita základem behaviorálních výzev
Datum: 1. 2. 2023

……..“Způsob, jakým dáváme smysl chování dětí, informuje o všem, od našich interakcí s nimi až po disciplinární strategie, které používáme. Když se podíváme na hlubší vysvětlení o náročném chování dítěte, můžeme zároveň správně podpořit zdravý emoční vývoj.
Když se podíváme na chování na povrchové úrovni, můžeme být v pokušení myslet si, že děti se záměrně chovají špatně, hledají pozornost, jsou opoziční, vzdorovité, testující limity, líné nebo vyhýbavé.“….Více zde.

Další články

4. Autistická konference

4. Autistická konference

4. Autistická konference se bude konat v pátek 22. září 2023 od 9,15 do cca 17,00 v Praze v Městské knihovně, Malý sál. Registrace za 200 Kč je možná pouze na webu Městské knihovny. Více zde.

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Jak vybrat vhodné karty ze systému VOKS?

Dítě s PAS není vhodné srovnávat s jeho vrstevníky a při komunikaci je užitečné volit takové pomůcky, kterým dítě nejlépe rozumí a dokáže se díky nim v informacích lépe orientovat. Umožněte dítěti vnímat informace i pomocí zraku, bude si tak moci lépe odpovědět na...

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Kdy už umřete? zeptal se ukrajinský autistický chlapec ruských vojáků

Dvanáctiletý Maxim Brovčenko je čím dál známější svými obrazy pod uměleckou přezdívkou Kosmo-Max. Kvůli okupaci utekl s maminkou z Berďansku do Záporoží. Odejít do jiné země nechce, protože by nemohl pomáhat Ukrajině. Za svou pomoc dostal ocenění od prezidenta...