Kurz Úvod do poruch autistického spektra
Datum: 28. 2. 2023

Kromě kurzu Aspergerův syndrom v praxi jsme na podzim loňského roku akreditovali také kurz Úvod do poruch autistického spektra. Ten je určen pro sociální pracovníky a další pracovníky v sociálních službách, učitele, asistenty pedagoga, výchovné poradce, vychovatele, rodiče, či ty, které tato problematika zajímá.
Během 6 hodin lektorka Mgr. Sylva Kočí účastníky seznámí blíže se specifiky této diagnózy. Obrovským přínosem budou tipy na doporučení pro práci s touto cílovou skupinou, které lektorka načerpala díky své dlouholeté praxi.
Pokud máte zájem se na kurz přihlásit, můžete zde.

Další články

Portál Pasparťák

Portál Pasparťák

SVP online je ucelený zdroj vzdělávacích aplikací, které jsou určeny pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Celkem deset zdarma dostupných aplikací se zaměřuje na pět speciálních vzdělávacích potřeb - specifické poruchy učení, porucha autistického...

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Dokument Jak se dělá dobrá škola

Jak funguje škola, kde nejsou tradiční předměty ani pětačtyřicetiminutovky? Jiří Havelka provází sérií o tom, co čeká děti v současných školách. Více zde.

Společné vzdělávání

Společné vzdělávání

Vzdělávání žáků se SVP je zajímavou součástí českého vzdělávacího systému, neboť z dřívější výjimky, tj. ojedinělé integrace žáků se zdravotním postižením v běžných školách, se stalo pravidlo. Běžné mateřské, základní či střední školy dnes navštěvují již desítky tisíc...