Život s atypickým autismem je složitý. Matějovi pomůže psí kamarád Rufus
Datum: 27. 3. 2023

…“Horké chvíle prarodiče zažili před pěti lety. Matějovi tehdy bylo deset let a jeho stav se rapidně zhoršil. „Byl na tom psychicky tak špatně jako snad nikdy dřív. Všude viděl bubáky, ze všeho měl hrozný strach,“ zavzpomínala babička. Lékaři se obávali případné schizofrenie, a tak chlapce poslali na vyšetření do psychiatrické léčebny.
Pobyt tam mu ale příliš nepomohl, Matěj se naopak uzavřel do sebe. Pro prarodiče bylo bolavé, když jim psychiatři řekli, že pro něj bude lepší dětský domov. Tam také tehdy skončil. „Protože byl jiný, úplně ho oddělili od ostatních dětí. Byl sám na pokoji. S nikým nekomunikoval a ztratil důvěru v kohokoliv,“ popsala babička.“…  Více zde.

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.