„OD MAP SI TEĎ DÁVÁM TROŠKU ORAZ,“ ŘÍKÁ MLADÝ UMĚLEC MATĚJ HOŠEK, ZNÁMÝ JAKO TVÁŘ ZNAČKY MAAPPI
Datum: 16. 4. 2023

Matěje Hoška zná řada lidí jako malého usměvavého chlapce, který tvoří originální barevné návrhy map. Matěj ale od doby, kdy se o jeho tvorbu začala v roce 2017 zajímat média i veřejnost, ušel kus cesty. Dnes je už mladý muž, který svou zálibu v kreslení posunul zase o kus dál. Není prakticky den, kdy byste jej nemohli vidět s tužkou v ruce, jak kreslí na papír či do svého tabletu. „Svou poslední mapu jsem kreslil na tabletu před více než dvěma měsíci, byla to imaginární tramvajová trasa. S mapami nekončím, ale už je netvořím tak často, jak tomu bylo před pár lety,“ vysvětluje Matěj.
V rozhovoru s ním se budeme bavit o tom, zda nelituje výběru střední školy, jaké výtvarné techniky jsou mu nyní blízké, jak si zvládá rozvrhnout úkoly a práci a také o jeho plánech do budoucna. Více  zde.

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.