Nadužívání diagnózy ADHD snižuje náročnost života se skutečnou poruchou
Datum: 24. 8. 2023

Pojem ADHD zná dnes už každý. Mnozí si ho „diagnostikují” sami, aby toto akronymum poruchy pozornosti mohli použít pro „společensky snáze přijatelné” vysvětlení své neposednosti a nesoustředěného jednání. Tím ale zlehčují náročnost života nejen těch, kdo skutečně vyšším stupněm ADHD trpí, ale i lidí kolem nich. Maminka dvanáctiletého Alexe například sama skončila zcela vysílená v péči psychiatra, když musela denně přijímat hovory ze školy o napadání spolužáků a ničení věcí jejím synem, který pak doma napadal i svou sestru. Přesto se nevzdává a zdá se, že konečně našla cestu k jeho vzdělatelnosti. Ale ani ta nebude lehká. Více zde.

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.