10 mýtů o emocích, ve kterých jsme vyrůstali
Datum: 25. 8. 2023

V minulém článku jsme psali o emoční dysregulaci a o tom, které dovednosti vedou k tomu, aby nás emoce tolik nezahlcovaly. Jak vlastně rozklíčovat, zda mám emoční dysregulaci? Třeba tím, že se podíváme na 10 mýtů o emocích. V emočně devalvujícím prostředí vyrůstala většina z nás, nebo vám snad ve škole dovolili nějaké emoce? Rodiče nebo prarodiče zvládali váš pláč, naštvanost, ukřivděnost, vztek? Pojďme si z knihy Jak zklidnit bouři emocí od psychoterapeutky Sheri Van Dijk, ze které jsme v minulé recenzi vybrali části o emoční dysregulaci, dnes krátkými větami připomenout, co většina z nás slyšela a proč nás to dovedlo k tomu, že si nevíme rady, když nás zavalí/zahltí emoce, např. pocit žalu, vzteku, nebo nedejbože více emocí naráz. Více zde.

Další články

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.​ Více zde.

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Změny v úplatě za MŠ a školní služby

Upozornění pro rodiče předškolních a školních dětí! S platností od 10. září 2024 jsou rodiny pobírající přídavek na dítě osvobozeny od úplaty za MŠ, družinu a školní kluby.