ČESKO SVÍTÍ MODŘE 2020

Ve čtvrtek 2. dubna 2020 si veřejnost připomene Světový den zvýšení povědomí o autismu.
Od roku 2014 pořádá Platforma Naděje pro Autismus celorepublikovou osvětovou kampaň „Česko svítí modře“, kdy bývají v průběhu dubna pořádány různé aktivity vztahující se k tematice autismu. Vzhledem k celosvětové pandemii jsme letošní VII. ročník kampaně omezili pouze na připomenutí 2. dubna – Světového dne zvýšení povědomí o autismu. Byli jsme však osloveni zástupci institucí a organizací, kteří se sami rozhodli i v době nouzového režimu země nasvítit svoje objekty v noci z 2. na 3. dubna modře. Mile nás to překvapilo, velmi si toho vážíme. .

Lidé s autismem a jejich blízcí se snaží být v rámci svých možností a schopností platnou součástí společnosti i v tomto pro všechny těžkém období. Opatření přijatá vládou ČR k omezení šíření koronaviru jako například uzavření škol, omezení pohybu na veřejnosti, nošení roušek, omezování provozu sociálních služeb aj. přinášejí do jejich životů zásadní a okamžité změny, na které se však z důvodu svého stavu nejsou vždy schopni hned na 100% adaptovat.
Světový den zvýšení povědomí o autismu se tak v tomto kontextu stává příležitostí upozornit veřejnost na skutečnost, že v jejich blízkém okolí může být rodina s dítětem či dospělý člověk na spektru autismu, kteří se potýkají s nemalými problémy, uvítali by pomoc s nákupem, společnost dobrovolníka apod.
Necháváme na Vašem zvážení zda a jakým způsobem se připojíte. Všem děkujeme za vyjádření respektu lidem na spektru autismu.

Platforma naděje pro autismus

Ke stažení